Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV respublikonai skundžiasi dėl „klasių kovos“, spaudžiami didinti mokesčius milijonieriams

JAV respublikonų lyderiai sekmadienį aimanavo dėl „klasių kovos“, šalies administracijai pateikus pasiūlymą, pramintą „Buffetto taisykle“, pagal kurį milijonierių mokesčių tarifai būtų suvienodinti su viduriniosios klasės.
Warrenas Buffettas
Warrenas Buffettas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Planuojama, kad JAV prezidentas Barackas Obama pateiks šį pasiūlymą pirmadienį, cituodamas ne kartą išsakytą milijardieriaus investuotojo Warreno Buffetto skundą, kad jis moka mažesnius mokesčius negu jo sekretorė, sakė Baltųjų rūmų pareigūnai.

„Jeigu jis jaučiasi esąs dėl to kaltas, manau, jis galėtų pasiųsti čekį, – Senato respublikonų mažumos lyderis Mitchas McConnellis sakė televizijai NBC, kalbėdamas apie W.Buffetto pareiškimus. – Tačiau mes nenorime sukelti stagnacijos ekonomikoje, didindami mokesčius.“

Tuo tarpu Pietų Karolinos senatorius respublikonas Lindsey Grahamas pareiškė, kad „Buffetto taisyklė“ yra „tik prezidento politinis žingsnis“.

Mokesčių didinimas milijonieriams „tik nežymiai papildytų iždą, siekiant sumažinti įsiskolinimus“, jis sakė televizijos CNN pokalbių laidai „State of the Union“.

„Mokesčių kodeksas turėtų būti reformuotas dėl vieno tikslo – siekiant kurti darbo vietas. Kai sakote, kad apmokestinsime vieną procentą ekonomikos, tai yra klasių kova“, – pareiškė L.Grahamas, ragindamas verčiau imtis reformų, kurios eliminuoti mokesčių lengvatas ir suvienodintų pajamų mokesčių tarifus.

Antrindamas L.Grahamui, Atstovų Rūmų narys Paulas Ryanas teigė, kad administracijos pasiūlymas „nukreiptas klaidinga kryptimi“.

„Klasių kova... gali išties praversti politikoje, tačiau ji pūdo ekonomiką, – šis Viskonsino respublikonas sakė televizijai „Fox News“. – Mums nereikalinga sistema, kuri siekia supriešinti žmones. Mums nereikalinga sistema, kuria siekiama išnaudoti žmonių baimę, pavydą ir nerimą.“

Kai kuriems milijonieriams mokesčių našta smarkiai sumažėja dėl investicijų grąžos – pavyzdžiui, pajamų iš kapitalo padidėjimo, dividendų, ir kompensacijų, mokamų investicijų ir padidintos rizikos fondų valdytojams – kurios yra apmokestinamos mažesniu tarifu negu darbo užmokestis.

Be to, socialinio draudimo mokestį turtuoliai moka tik nuo fiksuotos sumos – savo metinių pajamų pirmųjų 106,8 tūkst. dolerių.

W.Buffettas, kuris yra vienas iš turtingiausių žmonių pasaulyje, abejoja dėl tokios sistemos sąžiningumo ir teigė, kad turtingieji turėtų norėti labiau papildyti šalies iždą.

B.Obama apie galimą mokesčių didinimą kalbės Baltuosiuose rūmuose, skelbdamas platesnį pranešimą dėl ilgalaikių biudžeto deficito mažinimo priemonių.

Prezidentas neminės konkrečių rodiklių, taip pat nepateiks kitų detalių – pavyzdžiui, neįvardys savo siūlomo plano galimos grąžos, rašo dienraštis „The New York Times“, pirmasis paskelbęs apie šiuos planus.

Specialus jungtinis Kongreso komitetas, sudarytas iš abiejų partijų atstovų, siekia iki lapkričio pabaigos sudaryti susitarimą dėl šalies biudžeto.

Tuo tarpu B.Obama ir respublikonai įstatymų leidėjai vėl susikirto dėl prezidento pasiūlyto darbo vietų kūrimo plano, kai B.Obama pareiškė ketinantis finansuoti jo įgyvendinimą, naikindamas mokesčių lengvatas naftos ir dujų bendrovėms, taip pat asmenims, kurių metinės pajamos viršija 200 tūkst. dolerių.

Respublikonai šį projektą atmetė.

Mokesčių didinimas milijonieriams paveiktų tik 0,3 proc. mokesčių mokėtojų, – tai yra, 450 tūkst. iš maždaug 144 mln. prašymų taikyti mokesčių lengvatas, pateiktų praeitais metais, rašo „The New York Times“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai