Šis Vašingtono žingsnis dar labiau padidino įtampą tarp šių dviejų įtakingų pasaulio valstybių prekybos srityje.
„Tokia praktika ... nedera prie fakto, kad kinų įmonės yra rinkos ekonomikos dalyvės, ir akcentuoja Jungtinių Valstijų polinkį į prekybos protekcionizmą“, – sakė Prekybos ministerijos atstovas Shen Danyangas.
„Tas JAV sprendimas yra neteisingas ir Kinija yra itin nepatenkinta“, – priduriama jo pareiškime.
JAV prekybos departamentas ketvirtadienį įvedė 31-250 proc. apmokestinimą kinų gamintojams ir eksportuotojams, nes, kaip pranešė anksčiau, nustatė, kad jie saulės baterijas Jungtinėse Valstijose pardavinėja dirbtinai sumažintomis kainomis.
Tai dar vienas jau seniai vykstančio Vašingtono ir Pekino prekybos ginčo incidentas. JAV ir Kinija nesutarė dėl visos virtinės klausimų, kuriuos kartais turėdavo spręsti Pasaulio prekybos organizacija (PPO).
Kinų saulės baterijų kompanijos kritikavo minėtą JAV žingsnį kaip „trumparegišką“ ir perspėjo, kad jis gali sukelti prekybos karą.
Kinijos „Suntech Power“, kuri buvo konkrečiai paminėta JAV vyriausybės tyrime, sakė, kad jis yra atitrūkęs nuo realybės, ir perspėjo dėl prekybos karo.
„Nepaisydami šių žalingų prekybos barjerų mes viliamės, jog JAV, Kinija, ir visos (kitos) šalys įsitrauks į konstruktyvų dialogą, kad užkirstų kelią saulės (baterijų) prekybos karo intensyvėjimui“, – sakoma „Suntech Power“ prekybos vadovo Andrew Beebe'o pareiškime.