Prancūzijos laikraščio atlikto tyrimo duomenimis, kai kurie Rusijos, Prancūzijos ir Jungtinių Valstijų prezidentų apsaugos darbuotojai naudojasi programėle „Strava“. Ši programėlė turi 125 mln. vartotojų – tai daugiausia bėgikai ir dviratininkai, norintys fiksuoti savo veiklą ir dalytis informacija su bendruomene.
„Le Monde“ žurnalistai nustatė šešis Rusijos federalinės saugumo tarnybos darbuotojus, atsakingus už V.Putino saugumą, kurie turėjo viešas „Strava“ paskyras. Jų judėjimą, taip pat ir profesinių kelionių metu, buvo galima stebėti internete.
Dar daugiau tokių apsaugininkų yra Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono apsaugos tarnyboje (12 žmonių) ir JAV Slaptojoje tarnyboje (26). Amerikiečių agentai, kurių judėjimą galima sekti, be J.Bideno, saugo jo žmoną, kandidatus į prezidentus Kamalą Harris ir Donaldą Trumpą (taip pat jo žmoną Melanią).
Vienu atveju slaptosios tarnybos agento profilis leido žurnalistams nustatyti San Fransisko viešbutį, kuriame J.Bidenas buvo apsistojęs svarbių derybų su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu išvakarėse 2023 m. Likus kelioms valandoms iki J.Bideno atvykimo, agentas išėjo bėgioti, o jo maršrutas buvo matomas per „Stravą“.
Tai ne pirmas kartas, kai asmens sargybinių naudojamos technologijos leidžia sekti jų saugomus asmenis. Kaip savo knygoje „Kontrolės priemonės: kaip slaptas technologijų ir galios aljansas kuria naują Amerikos policinę valstybę“ aprašė buvęs „Wall Street Journal“ žurnalistas Byronas Tau, JAV žvalgybos agentūros išmoko sekti V.Putino judėjimą. Jos naudojosi Pentagono rangovo už 600 tūkst. JAV dolerių sukurta programa, kuri per tikslinę reklamą seka išmaniųjų telefonų savininkų buvimo vietą. Kadangi V.Putinas nesinaudoja išmaniuoju telefonu, amerikiečiai stebėjo jo aplinkos žmonių, kurie keliavo kartu su prezidentu, telefonus.