Skanduodami „Ne antisemitizmui, ne islamofobijai“ Norvegijos musulmonai akciją pavadino taikos ratu. „Žmogiškumas yra bendras, ir mes esame čia, kad tai parodytumėme“, – sakė vienas iš akcijos organizatorių Zeeshanas Abdullah, žydų bendruomenės lyderiams stovint šalia.
„Yra žymiau daugiau taikos šalininkų nei karo, – sakė jis miniai, susibūrusiai prie vienintelės Osle veikiančios sinagogos. – Nepaisant religinių skirtumų ir kilmės, turime vilties dėl žmogiškumo, taikos ir meilės.“
Norvegijos žydų bendruomenė yra viena iš mažiausių Europoje – jai priklauso apie tūkstantis žmonių. Tuo tarpu skaičiuojama, kad musulmonų šalyje yra 150-200 tūkst. Iš viso Norvegijoje gyvena 5,2 mln. žmonių.
Anksčiau viešojoje erdvėje pasirodydavo nemažai diskusijų apie imigraciją. Po to, kai 2011 m. Andersas Behringas Breivikas nužudė 77 žmones ir apkaltino tuometinę valdžią skatinant musulmonų antplūdį ir taip „maišant gryną norvegų kraują“, parama imigracijai šalyje pradėjo stabiliai augti. Paskutinių apklausų duomenimis, 77 proc. gyventojų mano, kad imigrantų indėlis į Norvegijos visuomenę yra svarbus.