Jungtinių Tautų Saugumo Taryba pritarė šiam planui ir „dabar svarbu, kad visi jį įgyvendintų, todėl ypač raginame „Hamas“ duoti reikiamą sutikimą, kad šis planas galėtų būti įgyvendintas“, Italijoje vykstančiame Didžiojo septyneto (G-7) šalių viršūnių susitikime sakė O. Scholzas.
Tačiau padėtis dėl susitarimo lieka neaiški, nes „Hamas“ pareigūnai primygtinai reikalavo, kad bet koks susitarimas dėl paliaubų užtikrintų galutinę karo pabaigą, o Izraelis šį reikalavimą griežtai atmetė, žadėdamas sunaikinti „Hamas“ ir išlaisvinti likusius belaisvius.
G-7 susitikimui pirmininkaujanti Italijos premjerė Giorgia Meloni (Džordža Meloni) pareiškė patvirtinusi, kad „vienbalsiai pritaria JAV tarpininkavimo pasiūlymui nedelsiant nutraukti ugnį Gazos Ruože“.
G-7, kuriam taip pat priklauso Jungtinė Karalystė, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Japonija ir JAV, taip pat paragino „paleisti visus įkaitus ir gerokai padidinti humanitarinę pagalbą Gazos Ruožo civiliams gyventojams“, nurodė ji.
Gazos Ruože tęsiasi kruviniausias per jo istoriją karas, kilęs po „Hamas“ atakos Izraelio pietuose, kai, oficialiais duomenimis, žuvo daugiau kaip 1 194 žmonių, daugiausia civilių.
Kovotojai taip pat paėmė 251 įkaitą. Iš jų 116 tebėra Gazos Ruože, nors kariuomenė teigia, kad 41 žuvo.
Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą. „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija šeštadienį, kad per karą šioje teritorijoje jau žuvo mažiausiai 37 232 žmonės.