Rusija iš ETPA buvo išmesta dėl karinės agresijos, bet meluojama, kad dėl pikantiškesnių priežasčių

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pareiškė, kad šalis nebedalyvauja Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA), nes ten esą sudaromos narių kvotos iš netradicinės seksualinės orientacijos politikų. Jo tvirtinimu, reikalaujama, kad šalys deleguotų būtent seksualines mažumas, o štai, Rusijoje jų nėra, todėl ir dalyvauti nėra kam.
Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja
Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja / „Scanpix“ nuotr.

Apie tai V.Volodinas prakalbo pokalbyje su Kremliaus žurnalistu Pavelu Zarubinu.

„ETPA imta formuoti iš įvairių netradicinės orientacijos asmenų, ir verčia įvairių šalių parlamentus deleguoti būtent šių skirtingų grupių atstovus: transseksualus ir pan.

Jie selektyviai, privalomąja tvarka reikalauja, kad būtų atstovaujama būtent netradicinės orientacijos asmenims“, – sakė V.Volodinas.

Pokalbio fragmentas buvo paskelbtas žurnalisto „Telegram“ kanale.

Vėliau ji pasigavo Kremliaus kontroliuojama Rusijos žiniasklaida, įvairūs režimui palankūs „Telegram“ kanalai.

„Scanpix“/AP nuotr./Viačeslavas Volodinas
„Scanpix“/AP nuotr./Viačeslavas Volodinas

Ne pasitraukė, bet buvo išmesti

Europos Taryba sustabdė Rusijos narystę dėl įsiveržimo į Ukrainą, o ne dėl menamų kvotų seksualinėms mažumoms.

„Visų 47 nuolatinių Europos Tarybos narių atstovai „susitarė sustabdyti Rusijos Federacijos atstovavimo teises Europos Taryboje, pritaikius organizacijos statuto 8-ąjį straipsnį“, – buvo teigiama anuomet išplatintame ET pranešime.

Apie tai, kad Rusijos dalyvavimas buvo sustabdytas, jau kitą dieną po karo Ukrainoje pradžios pranešė Lietuvos parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Rusija išmesta (laikinai) iš Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos. Dabar tai nepadės Kyjivo ir kitų Ukrainos miestų gatvėse dėl savo namų kovojantiems ukrainiečiams, bet tai Rusiją daro vis labiau atstumta.

Žingsnis po žingsnio gal Europa priartės ir prie tokių veiksmų, kurie padėtų ukrainiečiams atgauti tikėjimą mūsų žemynu, mūsų sąjunga“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Seimo pirmininkė.

Gina teises jau senokai

Europos Taryba yra tarptautinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas – skatinti kontinento vienijimosi procesą ir garantuoti Europos piliečių orumą užtikrinant pagarbą pagrindinėms vertybėms: demokratijai, žmogaus teisėms ir įstatymo viršenybei.

Organizacija įkurta 1949 metais, ją sudaro 47 valstybės narės.

„AP“/„Scanpix“/Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pirmininkas Tiny Cox
„AP“/„Scanpix“/Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pirmininkas Tiny Cox

2014 m metais buvo įsteigtas Europos Tarybos Seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės (SOGI) padalinys.

Tačiau į šį struktūrinį vienetą visai nebūtina deleguoti savo atstovų, jie neprivalo atvirai deklaruoti priklausantys seksualinėms mažumoms.

Pagrindine jo užduotis – spręsti žmogaus teisių problemas, siūlyti priemones kovai su diskriminacija dėl seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės. Padalinys teikia techninę paramą ir ekspertines žinias valstybėms narėms jų prašymu.

15min verdiktas: melas. Rusija buvo laikinai išmesta iš Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos dėl to, kad pradėjo karą Ukrainoje, ne dėl LGBTQ kvotų.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų