„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Rusijos teisėsauga liko be darbo: sulaikyti pareigūnai gelbėja savo kailį ir skundžia savus

Dar prieš tuometinio Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu atleidimą šalies karinėje vadovybėje, kaip teigiama, prezidento Vladimiro Putino įsakymu, pradėti esminiai pokyčiai. Nuo to laiko sulaikyta beveik dešimt aukščiausio rango Rusijos pareigūnų, įtariamų didelio masto korupcijos schemomis. Tačiau Rusijos teisėsaugai darbo beveik nebeliko, nes pagal geriausias tradicijas sulaikyti pareigūnai ėmė skųsti savus.
Rusijos pajėgų Generalinio štabo viršininko pavaduotojas generolas leitenantas Vadimas Šamarinas
Rusijos pajėgų Generalinio štabo viršininko pavaduotojas generolas leitenantas Vadimas Šamarinas / „Tass“

Rusijos federalinio saugumo tarnybos (FSB) karinės kontržvalgybos departamento darbuotojai sulaikė generolą majorą Aleksandrą Oglobliną, buvusį Rusijos ginkluotųjų pajėgų Vyriausiosios ryšių valdybos viršininką, po to, kai jo buvęs viršininkas, Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininko pavaduotojas generolas leitenantas Vadimas Šamarinas, davė parodymus prieš jį, skelbia naujienų svetainė „Kommersant“, remdamasi šaltiniais.

Pasak jų, V.Šamarinas pasakojo, kad jis ir A.Ogloblinas pasidalijo kyšį, gautą iš Permės telefonų gamyklos „Telta“ perkant specialiąsias ryšio priemones Gynybos ministerijai.

Prieš tai pats A.Ogloblinas davė parodymus prieš V.Šamariną ir buvo liudytojas jam iškeltoje byloje. Be to, kaip teigė Rusijos naujienų agentūros „Tass" šaltiniai, pati byla buvo grindžiama A.Ogloblino pateikta informacija.

Dėl jo parodymų generolas majoras, kuris 2022 m. vasarį buvo nuteistas 4,5 metų laisvės atėmimo bausme už turto pasisavinimą, galėjo būti paleistas anksčiau laiko.

Gegužę sulaikyto V.Šamarino bylos medžiagoje teigiama, kad nuo 2016 m. balandžio iki 2023 m. spalio generolas iš Permės įmonės generalinio direktoriaus ir vyriausiojo buhalterio gavo mažiausiai 36 mln. rublių už veiksmus, „kuriais buvo siekiama padidinti „Telta“ produkcijos apimtis ir asortimentą, taip pat už bendrą protekciją einant pareigas“.

Dabar V.Šamarinas tikina, kad 10 mln. rublių iš šio kyšio gavo A.Ogloblinas, kuris veikė kaip tarpininkas.

„Milinfolive“/ „X“/Buvęs Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Timūras Ivanovas ir Magomedas Chandajevas
„Milinfolive“/ „X“/Buvęs Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Timūras Ivanovas ir Magomedas Chandajevas

Spalio 28 d. A.Ogloblinas buvo suimtas dėl kaltinimų paėmus kyšį ypač dideliu mastu vykdant valstybės gynybos užsakymą (Rusijos baudžiamojo kodekso 290 straipsnio 6 dalis).

Kaip pažymėjo „Kommersant“, jo naujoje byloje aprašomi tie patys įvykiai kaip ir V.Šamarino byloje. Skirtumas tik tas, kad A.Ogloblinas, tyrimo duomenimis, gavo kyšius už bendrą globą pagal 2016-2021 m. pasirašytas sutartis.

Taip vadinamas „valymas“ Rusijos gynybos ministerijoje prasidėjo netrukus prieš Sergejaus Šoigu atsistatydinimą iš ministerijos vadovo pareigų.

Balandžio mėn. buvo sulaikytas ir areštuotas jo pagrindinis pavaduotojas Timūras Ivanovas byloje dėl milijardinio kyšio. Gegužės viduryje į ikiteisminį areštą buvo uždarytas Gynybos ministerijos pagrindinio personalo departamento vadovas generolas leitenantas Jurijus Kuznecovas, kuris taip pat kaltinamas dėl 30,5 mln. rublių kyšio už kotedžą.

Be to, dėl kyšininkavimo ir sukčiavimo suimti Gynybos ministerijos pagrindinės direkcijos inovacijų plėtrai vadovo pavaduotojas generolas majoras Vladimiras Šesteriovas, „Patriotų“ parko direktorius pulkininkas Viačeslavas Achmedovas, valstybinių pirkimų departamento vadovas pulkininkas Vladimiras Verteleckis ir buvęs 58-osios armijos vadas generolas majoras Ivanas Popovas.

„Tass“/Buvęs Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu ir buvęs viceministras Pavelas Popovas
„Tass“/Buvęs Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu ir buvęs viceministras Pavelas Popovas

Beprecedentė generolų ir aukštų Gynybos ministerijos pareigūnų suėmimo kampanija vykdoma gavus Kremliaus pritarimą, anksčiau leidiniui „The Moscow Times“ teigė vyriausybės šaltiniai.

Pasak jų, už baudžiamųjų bylų slypi specialiųjų tarnybų siekis apkaltinti kariuomenę dėl nesėkmių Ukrainoje ir įgyti milžiniškų karinio departamento biudžetų kontrolę.

Pašnekovas taip pat pridūrė, kad iki metų pabaigos „visuose gynybos ministerijos padaliniuose bus suimti šimtai žmonių“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau