Laikraščio „Okaz“ teigimu, 55 žmonėms šalyje yra pakirta mirties bausmė dėl „su terorizmu susijusių nusikaltimų“. „al-Riyadh“ skelbia, kad netrukus egzekucijos sulauks 52 žmonės.
Manoma, kad mirties bausmės bus vykdoma šiitams, kurie dalyvavo antivyriausybiniuose protestuose.
„Amnesty International“ teigia, kad turint omenyje, kaip išaugo egzekucijų skaičius šiais metais, ji negali į šiuos pranešimus nežiūrėti rimtai.
Organizacija mano, kad šiemet Saudo Arabija mirties bausmes įvykdė mažiausiai 151 žmogui. Tai – didžiausias egzekucijų skaičius nuo 1995-ųjų. 2014 m. mirties bausmės sulaukė 90 asmenų.
„Amnesty International“ teigia, kad mažiausiai šeši šiitų aktyvistai buvo nuteisti akivaizdžiai nesąžininguose teismuose – už tai, kad dalyvavo antivyriausybiniuose protestuose. „Saudo Arabijos valdžia prisidengdama kova su terorizmu suvedinėja politines sąskaitas“, – įspėja organizacija.
Mažiausiai trys žmonės buvo nuteisti už „nusikaltimus“, kuriuos jie įvykdė būdami dar nepilnamečiai. Yra pranešimų, kad jie buvo kankinami tam, kad prisipažintų.
Saudo Arabijos valdžia prisidengdama kova su terorizmu suvedinėja politines sąskaitas, – įspėja organizacija.
Vienas iš šių trijų vaikinų – Ali al-Nimras, kurio byla susilaukė atgarsio visame pasaulyje. Jis – šiitų dvasininko sūnus.
Antradienį penkių nuteistų aktyvistų motinos parašė laišką karaliui Salmanu prašydamos malonės sūnums. Jas neseniai pasiekė žinios, kad sūnums buvo atlikti medicininiai patikrinimai – jos mano, jog tai ženklas, jog artėja egzekucijos.
Mažiausiai keturi aktyvistai laikomi vienutėse – kalėjimo dalyje, kuri skirta mirties bausmės laukiantiems.
Praėjusį mėnesį Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius sakė nemanantis, kad Ali al-Nimrui bu įvykdyta mirties bausmė.