„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Teheranas: mirti nuteistas Irano ir Vokietijos pilietis mirė prieš egzekuciją

Teheranas antradienį paskelbė, kad mirti nuteistas Irano ir Vokietijos pilietis Jamshidas Sharmahdas (Džamšidas Šarmahdas) praėjusią savaitę mirė, nespėjus jam įvykdyti egzekuciją.
KIRILL KUDRYAVTSEV / AFP
KIRILL KUDRYAVTSEV / AFP

„Jamshidas Sharmahdas buvo nuteistas mirti, jo egzekucija turėjo įvykti netrukus, bet jis mirė nespėjus jos įvykdyti“, – Teherane žurnalistams sakė teismų sistemos atstovas Asgharas Jahangiras (Asgaras Džahangiras). Plačiau jis nekomentavo.

Spalio 28 dieną Iranas paskelbė apie 69 metų J. Sharmahdo egzekuciją.

2023 metų vasarį J. Sharmahdas buvo nuteistas mirties bausme už „korupciją Žemėje“ – nuosprendį vėliau patvirtino Irano Aukščiausiasis Teismas.

„Korupcija Žemėje“ – tai terminas, kurį Irano valdžios institucijos vartoja kalbėdamos apie įvairius nusikaltimus, įskaitant nusižengimus, susijusius su islamo morale.

Nuosprendis J. Sharmahdui siejamas su jo vaidmeniu vienoje teroristinėje atakoje 2008 metais.

Pasak A. Jahangiro, Irano teismų sistema teisė J. Sharmahdą „kaip iranietį, už jo įvykdytus teroristinius veiksmus“.

„Net jei jis nebūtų iranietis ir būtų įvykdęs nusikaltimų Irane, pagal įstatymus ir taisykles mes turėjome teisę imtis jo nusikaltimų“, – pridūrė atstovas.

J. Sharmahdas buvo susietas su bombos susprogdinimu vienoje pietinio Širazo miesto mečetėje 2008 metais, kai žuvo 14 ir buvo sužeista dar 300 žmonių.

Jo šeima sakė, kad jį Irano pareigūnai sulaikė 2020 metais, kai jis keliavo per Jungtinius Arabų Emyratus (JAE).

Iranas, kuris nepripažįsta dvigubos pilietybės, apie jo sulaikymą paskelbė po „sudėtingos operacijos“, nenurodydamas nei kada, nei kur, nei kaip jis buvo sulaikytas.

J. Sharmahdas taip pat buvo kaltinamas vadovavimu grupei „Tondar“, siekiančiai nuversti dabartinę Irano valdžią. Iranas šią grupę laiko teroristine organizacija.

Vokietija pasmerkė Iraną, kai buvo paskelbta apie J. Sharmahdo egzekuciją. Vokiečių užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock (Analena Bėrbok) tuomet sakė, jog tai parodo, kad „Teherane valdo nežmoniškas režimas“.

Vėliau A. Baerbock paskelbė, kad dėl to bus uždaryti trys Irano konsulatai Vokietijoje. Tai išprovokavo griežtą Teherano protestą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“