2015 12 07 /13:39

Venesuelos opozicija užsitikrino daugumą per parlamento rinkimus

Venesuelos opozicija užsitikrino kontrolę šalies parlamente, pirmadienį paskelbė rinkimų pareigūnai, o šie rezultatai tapo smūgiu naftos turtingos valstybės socialistinei vyriausybei, kontroliavusiai kongresą 16 metų.
Venesuelos opozicijos šalininkai švenčia pergalę.
Venesuelos opozicijos šalininkai švenčia pergalę. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Plati opozicijos koalicija „Demokratinės vienybės apvalusis stalas“ (Mesa de la Unidad Democratica) užsitikrino 99 mandatų daugumą 167 vietų parlamente, praėjus penkioms valandoms po balsavimo pabaigos pranešė Nacionalinės rinkimų komisijos pirmininkė Tibisay Lucerna.

Socialistas prezidentas Nicolasas Maduro tuojau po to, kalbėdamas per televiziją, pareiškė pripažįstantis pralaimėjimą, kuris bus skaudus smūgis jo vadovavimui, juolab kad šalį krečia gili ekonomikos krizė.

Paaiškėjus rezultatams, virš sostinės Karakaso sproginėjo fejerverkai.

„Turim vadovautis savo morale ir etika, kad pripažintume šiuos nepalankius rezultatus, – pripažintume ir pasakytume savo Venesuelai, kad konstitucija ir demokratija triumfavo“, – sakė šalies vadovas.

Paaiškėjus rezultatams, virš sostinės Karakaso sproginėjo fejerverkai, džiūgaujant opozicijos šalininkams.

N.Maduro Vieningoji socialistų partija gavo 46 vietas vienų rūmų Nacionalinėje Asamblėjoje, nurodė T.Lucena. Kol kas dar nebuvo patvirtinta, kam atiteko likusios 22 vietos.

Šie rezultatai sustiprins opozicijos pozicijas prieš N.Maduro, nors MUD neužsitikrino „superdaugumos“, kurios tikėjosi.

„Venesuela laimėjo, – savo „Twitter“ žinutėje rašė pagrindinis opozicijos lyderis Henrique Caprilesas. – Visada sakydavome, kad tai yra tinkamas kelias: kuklumas, brandumas ir ramybė.“

N.Maduro paragino opoziciją „sugyventi“ jam vadovaujant.

Šįkart jis kalbėjo švelnesniu tonu negu prieš rinkimus, kai žadėjo išsilaikyti valdžioje „nesvarbu kaip“.

„Šiandien pralaimėjome mūšį, bet kova už naujos visuomenės kūrimą dar tik prasideda“, – sakė prezidentas.

„Triumfavo kontrrevoliucija, kuri primetė savo pačios kelią, savo karą“, – pridūrė jis, užsimindamas apie socialistų kaltinimus dėl esą verslo sluoksnių vykdomą „ekonominį karą“, palaikomą Jungtinių Valstijų.

30 mln. gyventojų turinti šalis yra smarkiai priklausoma nuo naftos eksporto. Smarkiai atpigus energetikos ištekliams Venesuelą ištiko ekonomikos krizė, o šalies gyventojams stinga maisto produktų ir kitų būtiniausių prekių.

ES diplomatijos vadovė: „Rinkėjai nubalsavo už pokyčius“

Europos Sąjungos išorės politikos vadovė Federica Mogherini pirmadienį pareiškė, kad centro dešiniosios opozicijos pergalė Venesuelos parlamento rinkimuose yra „balsas už pokyčius“, ir paragino visas politines stovyklas dirbti kartu.

„Rinkėjų atiduotas balsas yra balsas už pokyčius ir aiškus raginimas visiems politiniame veikėjams bei institucijoms Venesueloje dėti konstruktyvias politines pastangas, sprendžiant laukiančius iššūkius – šalies ir visų jos piliečių naudai“, – sakoma F.Mogherini pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų