Sprendimą rengti protesto akciją prie Vokietijos ambasados profsąjunga motyvuoja tuo, kad beveik pusę UAB „Palink“ bendrovės akcijų valdo Vokietijos koncernas „REWE-Beteiligungs-Holding International GmbH“.
Profsąjungos išplatintame pranešime spaudai rašoma: „Vokietijos akcininkų „verslo“ planas akivaizdus: naudojantis bendra ekonomine krize susidoroti su profesine sąjunga, sumažinti darbuotojų atlyginimus panaikinant priedus ir didinant darbo valandas“.
Profsąjungos atstovai teigia, kad „Iki“ sistemoje vykdomi masiniai atleidimai, gąsdinant ir spaudžiant žmones išeiti savo noru, be jokių kompensacijų. Ypač didelį spaudimą neva patiria profesinės sąjungos nariai. Teigiama, kad iš darbo dėl dirbtinai sugalvotų priežasčių atleidžiami profsąjungos valdybos nariai. Pranešime cituojama profsąjungos valdybos narė Irina Judina, atleista iš darbo prieš savaitę. Ji teigia buvusi atleista už tai, kad gynė parduotuvėje dirbusių žmonių teisėtus interesus. „Įmonė netoleravo tokio elgesio ir su manimi buvo susidorota. Tačiau mano „kaltė“ buvo ta, kad aš bandžiau skaidriai laikytis darbo apmokėjimo tvarkos, remiantis pačios UAB „Palink“ patvirtintomis motyvacinėmis sistemomis“, – teigia I.Judina. Protestuotojai ketina įteikti Vokietijos ambasadoriui peticiją, kurioje išdėstoma, kokiomis sąlygomis gyvena eilinis „Iki“ darbuotojas.
Tuo tarpu „Iki“ atstovai teiginius apie priedų panaikinimą, darbo valandų didinimą, masinius atleidimus vadina „absoliučiai melagingais“. „Iki“ per 2009 metų pirmąjį pusmetį atleido dukart mažiau darbuotojų, o už darbo drausmės pažeidimus – penkis kartus mažiau darbuotojų nei pernai tuo pačiu metu. Šiais metais visoje mažmeninės prekybos rinkoje prasidėjus atlyginimų mažinimo bumui, UAB „Palink“ darbuotojams algos mažinamos nebuvo. Gerų rezultatų pasiekusių parduotuvių darbuotojams mokamos premijos, taikomos kitos skatinimo priemonės“, – skelbiama išplatintame „Iki“ pranešime spaudai. Profsąjungos čia kaltinamos tuo, kad naudojasi visuomenėje tvyrančia įtampa.