Pietų Korėjos mokslininkai sukūrė fluorescentinį šunį naudodami klonavimo techniką, kuri galėtų padėti sukurti vaistus Alzheimerio ar Parkinsono ligoms gydyti.
Ši kalytė buvo sukurta po to, kai amerikiečių mokslininkai prieš trejus metus sukūrė tamsoje šviečiančią katę, permodifikavę jos DNR, taip pat tikėdamiesi išrasti vaistus minėtoms ligoms.
Tagon, kuri gimė 2009 m., gali šviesti žalia spalva po ultravioletine šviesa dėl to, kad jai duotas doksiciklino antibiotikas.
Nacionalinio Seulo universiteto mokslininkai, kurie atliko dvejus metus trukusį tyrimą, tvirtina, kad šuns sugebėjimas šviesti tamsoje gali būti „įjungtas“ į jo maistą įdėjus minėto antibiotiko. Šis tyrimas mokslininkams kainavo apie 3 milijonus dolerių.
„Tagon sukūrimas atveria naujus horizontus medicinai, kadangi įšvirkštas genas, dėl kurio šuo ir švyti, gali pakeisti genus, kurie žmonėms sukelia baisias ligas“, – tikina tyrimo autorius Lee Byeong-chunas.
Mokslininkas tvirtina, kad šuo buvo sukurtas naudojant branduolinę somatinių ląstelių perkėlimo technologiją, kurią universiteto komanda naudojo 2005 m., kurdami pirmąjį pasaulyje klonuotą šunį, Snuppy.
„Kadangi ir šunys, ir žmonės turi 268 bendras ligas, tamsoje šviečiančio šuns sukūrimas gali padėti atrasti gydymo būdą daugeliui šių ligų“, – tikina mokslininkas.
Žaliasis genas, pavadintas „Mr Green“, buvo sukurtas 2008 metais.
Kadangi fluorescentinis genas veikia kartu su cistinės fibrozės genu, ekspertams būtų lengviau pastebėti prastą žmogaus būklę.
Vaizdo įraše pamatysite JAV mokslininkų sukurtą tamsoje šviečiančią katę.