„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Viktoras Butkus domisi galimybe Modernaus meno centrą įkurti vietoje buvusio kino teatro „Lietuva“

Modernaus meno centro (MMC) idėjos iniciatorius Viktoras Butkus domisi galimybe centrą įkurti pastate, kurį planuojama statyti vietoje sostinėje esančio apleistą buvusio Lietuvos kino teatro.
Talkos akimirka
Kino teatras „Lietuva“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Iš dalies galiu patvirtinti, bet tai ne mūsų projektas. Vietoj Lietuvos kino teatro planuojamas statyti administracinis pastatas. Jei jis bus pastatytas, planuojame įsikurti tame pastate. Kai namas stovės, tada gali įsigyti patalpas, gali nuomoti patalpas. Mes neatmetame nė vieno varianto, skaičiuosime, kuris bus palankesnis“, – BNS sakė V.Butkus.

Pasak jo, atsisakius ankstesnės idėjos Vilniuje muziejų statyti dešiniajame Neries krante, sumažės ir planuojamo naujo projekto vertė.

„Sename plane buvo numatyta, kad savivaldybė paskirs žemės sklypą, turėjo būti skirtos struktūrinių fondų lėšos. Prie mūsų 20 mln. litų prisidėtų dar 10 mln. litų ir tada tas pastatas jau maždaug taptų toks, koks turėjo būti. Dabar natūralu, kad grįžtam tik prie nuosavų lėšų, nebus jokio viešojo sektoriaus dalyvavimo. Natūralu, kad projektas tiesiog susitraukia, jis nebus toks ženklus ir didelis, kadangi projekto dalyvių nėra labai daug“, – teigė V.Butkus.

Šiuo metu Lietuvos kino teatro pastatas priklauso Švedijos finansų grupės SEB valdomai Lietuvos nekilnojamojo turto bendrovei „Litectus“, kuri pastatą ir aplink jį esantį žemės sklypą už 9 mln. litų praėjusių metų rugsėjį įsigijo iš bankrutavusios bendrovės „Rojaus apartamentai“ administratorės įmonės „Admivita“.

V.Butkaus teigimu, MMC projektas susideda iš dviejų dalių: modernistinio dailės paveldo sukaupimas ir išsaugojimas bei jo sklaida, viešinimas.

„Litectus“ vadovas Edvinas Malevkskis teigė, kad kol kas jokių pastato pirkėjų nėra atsiradę.

„Šiai dienai mes esame (pastato – BNS) savininkai, mes niekam nesame (pastato – BNS) pardavę. Tik tiek galiu pakomentuoti“, – BNS sakė A.Milevskis.

V.Butkaus teigimu, MMC projektas susideda iš dviejų dalių: modernistinio dailės paveldo sukaupimas ir išsaugojimas bei jo sklaida, viešinimas.

„Pirmoji dalis yra sukaupti Lietuvos modernizmo klasikos kolekciją. Kolekcijos branduolys jau yra praktiškai sukauptas, jame yra daugiau kaip 3,5 tūkst. meno kūrinių. Kita dalis yra padaryti tą kolekciją viešinamą ir prieinamą. Tai apima ir muziejaus pastatymą. Kadangi yra galimybės ir yra noras, turbūt padarysime ir antrą etapą“, – pasakojo idėjos iniciatorius.

V.Butkus vylėsi, kad MMC idėja per porą metų įgaus realų pavidalą.

Ketvirtadienį žiniasklaidoje skelbta, kad idėjos iniciatoriai atsisakė idėjos MMC statyti Vilniuje dešiniajame Neries krante, kadagi miesto savivaldybei laiku neparengė detaliojo žemės sklypo plano. Detalųjį žemės sklypo planą savivaldybė turėjo parengti iki 2012 metų gegužės, tačiau jis patvirtintas metais vėliau.

Neries krantinėje planuotam muziejui buvo numatytas 6 tūkst. kvadratinių metrų plotas prie Nacionalinės dailės galerijos. Pastate turėjo būti 2 tūkst. kvadratinių metrų salė nuolatinei vaizduojamojo meno ekspozicijai ir 1 tūkst. kvadratinių metrų ploto salė keičiamoms parodoms. Jame būtų vykę edukaciniai, kiti kultūros renginiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“