„Vilniui trūksta įvairesnių skulptūrų, žaismingesnių akcentų – dauguma mieste statomų darbų yra perdėm paminkliniai. Todėl man nepaprastai smagu pasiūlyti kažką nauja, neįprasta, – teigia A. Griškevičius. – Suprantama, tai ir didelis iššūkis – pirmą kartą mano darbas tampa nuolatine miesto erdvės dalimi. Taigi projektas įpareigoja, tenka šiek tiek nervintis, bet nuotaika džiugi“, – tvirtina menininkas.
A. Griškevičiaus skulptūra „Žiogas – autoportretas“ vaizduoja milžinišką vabzdį žmogaus veidu. Pasak autoriaus, tai – jo autoportretas, atspindintis platų kūrėjo meninių pomėgių ratą, savotišką „šokinėjimą“ tarp tapybos, fotografijos ir skulptūros. A. Griškevičius sako, jog gyvas žiogas, trumpam nutūpdamas šalia žmogaus, turi ypatingą gebėjimą atkreipti į save dėmesį, stebinti, ir autorius tikisi, jog panašų efektą sukurs ir ant pastato sienos „nutūpęs“ jo „Žiogas“.
Pasak autoriaus, tai – jo autoportretas, atspindintis platų kūrėjo meninių pomėgių ratą, savotišką „šokinėjimą“ tarp tapybos, fotografijos ir skulptūros.Tam, kad šis sumanymas taptų tikrove, daug talkino Vilniaus rajone veikiančio akmens skulptūrų parkas „Vilnoja“ įkūrėjas verslininkas ir visuomenės veikėjas Vidmantas Martikonis Jo teigimu, skulptūros atidengimas Vilniaus viduryje – tai puikus pavyzdys, kaip menui neabejingi privatūs asmenys gali prisidėti prie miesto gražinimo.
„Akmens skulptūrų parkas „Vilnoja“ Sudervėje, Vilniaus pašonėje, ir buvo įsteigtas tam, kad skulptoriai turėtų geresnes sąlygas kurti, o visuomenė – daugiau galimybių džiaugtis šiuo monumentaliu menu. Įgyvendindami projektą, mes žengiame dar vieną žingsnį link savo tikslo – skulptūros meno plėtros, ir perkeliame meną arčiau vilniečio, į kasdienę jo aplinką, - sako V. Martikonis. – Šį bendrą dailininko ir „Vilnojos“ parko projektą, kuriuo gražinama kasdienė miesto aplinką, laikyčiau sėkmingu socialiai atsakingos veiklos pavyzdžiu. Tikiu, kad panašių, tiek mano, tiek kitų inicijuotų projektų ateityje tik daugės“, – tvirtina meno mecenatas.
Skulptūros „Žiogas – autoportretas“ pristatymas visuomenei vyks rugsėjo 5d., 13 val., Vilniuje, Konstitucijos pr. 23 (AB „Krašto projektai“ pastatas). Po pristatymo rengiamas furšetas, kurio metu autorius ir organizatoriai plačiau papasakos apie projektą.
Apie autorių:
A. Griškevičius (g. 1954 m.) – tapytojas, fotografas, skulptorius. Garsėja savo tapybos darbais, plakatais, knygų iliustracijomis, o pastaruoju metu daug laiko skiria fotografavimui bei erdvinėms kompozicijoms. Dailininko darbams būdingas subtilus simbolizmas, atspindintis vaikišką pasaulėjautą. Dėl stiliaus originalumo kritikai A. Griškevičių laiko lietuvių dailės klasiku.
Apie skulptūrų parką „Vilnoja“:
Akmens skulptūrų parkas „Vilnoja” garsėja daugelį metų iš eilės rengiamais tarptautiniais simpoziumais, kurių tikslas – skatinti skulptūros meno plėtrą Lietuvoje, padėti mūsų ir užsienio šalių dailininkams užmegzti tarpusavio ryšius. Simpoziumai „Vilnojos“ parke rengiami nuo 2001 m. Tuomet V.Martikonis pakvietė Sudervėje kurti aštuonis garsius Lietuvos menininkus, kurių skulptūros pirmosios papuošė parką. Kitąmet simpoziumas tapo tarptautiniu – į jį atvyko skulptoriai iš Latvijos, Švedijos, Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos. Šiuo metu parke eksponuojama virš šešiasdešimt įspūdingų granito skulptūrų, o „Vilnojos” simpoziumuose yra dalyvavę skulptoriai iš daugiau kaip trisdešimties pasaulio šalių.