Pavyzdžiui, švęsdami Vokietijoje visada pirmojo tosto teisę palikite šeimininkui. Vėliau, vakaro metu jau galite imtis iniciatyvos ir išsakyti savo palinkėjimus. Tačiau turėkite mintyje, jog svečiai tostus taip pat sako pagal hierarchiją – pradeda garbingiausias, vėliau perleidžiama kitiems. Palinkėjimą Vokietijoje įprasta baigti trumpu paskatinimu, tačiau jis priklauso nuo gėrimų rūšies – mėgaujantis vynu įprasta linkėti geros sveikatos (vok. Zum Wohl!), o mažiau įpareigojančioje aludėje tiks neformalus „Prost!“. Sakant tostą būtina išlaikyti akių kontaktą su konkrečiu asmeniu, kuriam adresuojamas tostas, arba apžvelgti visus sėdinčius, jeigu linkima visiems. Tostą užbaigus įprasta taurėmis sudaužti su visais, kuriuos ranka galite pasiekti.
Tosto pabaiga linkint sveikatos – įprasta daugeliui mūsų kaimynų. Pavyzdžiui, baltarusiai dažniausiai linki „На здоровье!“ („į sveikatą!“), tačiau populiarus ir senovinis lenkų palinkėjimas „Sto lat!“ („šimtą metų!“). Svečiuojantis Lenkijoje tostai – įprastas valgio palydovas. Kaip ir Vokietijoje, šeimininkui priklauso pirmojo tosto teisė. Tačiau čia gyvuoja įdomi tradicija – jeigu šeimininkas tostą sako atsistojęs, tai atsistoję jo klausyti turi ir visi svečiai. Taip pat tostas dažniausiai reiškia, jog iš mažų taurelių geriamas stiprus alkoholis (dažniausiai degtinė). Palinkėjimą lenkai užbaigia trumpuoju sveikatos palinkėjimu „Na zdrowia!“.
Norvegijoje po pirmojo šeimininko pasveikinimo nėra privaloma, tačiau bus tikrai įvertinta, jeigu atsakysite savo tostu, ypač svečiuojantis privačiuose namuose. Puotos metu tostai dažnai sakomi vienas po kito, atsistojus. Įprasta, kad kairėje šeimininko pusėje sėdintis asmuo sako specialią „takk for maten“ (padėkos už maistą) kalbą. Trumpasis norvegiškas sveikatos palinkėjimas – „Skol!“. Įprasta prieš šį palinkėjimą nežymiai linktelėti, o prieš pastatant stiklą, susirasti sveikinamojo akis ir vėl linktelėti. Įdomu, jog Norvegijoje alus netinka tostui (etiketo žinovai iš viso siūlo jo vengti, ne tik Norvegijoje), o moterys po tosto privalo pirmosios pastatyti ant stalo savo stiklines.Naujųjų metų proga puikiai tinka Billo Vaughno pastebėjimas: „Jaunystė – tai laikas, kai leidžiama ilgai nemiegoti Naujųjų metų naktį. Vidurinis amžius – kai jūs esate priverstas.“ Nuo savęs palinkėsiu, kad šį vakarą miegančių nebūtų!"
Jeigu svečiuojatės JAV ir esate garbingiausias svečias, tai neabejokite, kad būsite pasveikintas ir iš jūsų bus laukiama atsakomojo tosto. Paprastiems neformaliems tostams užtenka trumpojo „Cheers!“, tačiau labiau įpareigojančiais atvejais po sveikinimo kalbos pakeliamos taurės ir padėkojama kartu.
Tradicinis airių tostas Naujųjų metų proga linki, kad mūsų rankos kitais metais visada būtų ištiestos draugystei ir niekada – elgetavimui.
Žinoma, be tradicinių palinkėjimų verta prisiminti ir vieną kitą proginę frazę. Naujųjų metų proga tam puikiai tinka Billo Vaughno pastebėjimas: „Jaunystė – tai laikas, kai leidžiama ilgai nemiegoti Naujųjų metų naktį. Vidurinis amžius – kai jūs esate priverstas.“ Nuo savęs palinkėsiu, kad šį vakarą miegančių nebūtų!"
Keletas garsių palinkėjimų Naujųjų metų proga:
- Gyvenkite 100 metų ir tegu paskutinis balsas, kurį girdėsite, bus mano. (Frankas Sinatra)
- Turite smegenis galvoje. Turite kojas batuose. Vis dar galite pasukti į bet kurią pusę, į kurią norite. (Theodore Seuss Geisel)
- Dievas parenka mums giminaičius. Padėkokime jam, kad patys galime rinktis draugus. (Autorius nežinomas)
- Valgyk, gerk, linksminkis, nes rytoj prasidės Dieta. (Autorius nežinomas)
- Geri Naujųjų metų pasižadėjimai yra tik kaip jūsų parašai ant čekių, kurių banke jūs neturite sąskaitos. (Oscar Wilde)
- Daug žmonių Naujuosius metus vertina už naują senų įpročių pradžią. (Autorius nežinomas)
- Šok, tarsi niekas nematytų, dainuok, tarsi niekas nesiklausytų, ir gyvent, tarsi tai būtų tavo paskutinė diena. (Autorius nežinomas)
- Kiekvieni Naujieji metai yra tiesioginiai daugelio atpažintų melagių palikuoniai, ar ne? (Ogden Nash)