Populiariausi išlieka Matas, Lukas, Nojus, Dominykas, o mergaičių – Austėja, Gabija, Ieva, Emilija, Kamilė. Klaipėdos savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, šiemet per vienuolika mėnesių 33 kartus buvo suteiktas Mato vardas, užregistruota 14 Nojų, 12 Lukų.
Populiariausias mergaitės vadas buvo Austėja – jų šiemet buvo 17, Gabijomis pavadinta 15 mergaičių, o Ievos vardą gavo 14 mažylių.
Šie vardai buvo populiarūs ir pernai bei užpernai. Pernai pirmajame mergaičių vardų trejetuke buvo Urtė, Emilija, Kamilė. Tačiau 2009 metais netrūko ir šiųmečių populiariausių vardų.
Iš retų vardų buvo tokie kaip Erdvilė, Midjana, Ornela, Deiva, Bazilė, berniukų – Julas, Andajus, Alordas, Jorigis, Evanas.
Klaipėdos civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos pavaduotoja Zita Dapšienė pastebėjo, kad reti vardai suteikiami nebūtinai mišrių tautybių šeimose ar pasiskolinami iš mėgstamų serialų herojų. Anot jos, kai kurie lietuviai gyvena ar dirba užsienyje ir savo gimusiai atžalai suteikia tam kraštui būdingą vardą.
Specialistai pasitaria su tėvais, kurie ateina užregistruoti lietuvių ausims neįprasto vardo. Jau pastebėta, kad kartais tėvai vėliau pasigaili suteikę retą vardą ir grįžta norėdami jį pakeisti. Taisyklės to neleidžia, kol vaikas nėra sulaukęs pilnametystės. „Tokiu atveju vaikui iki 7 metų galime ne pakeisti, bet pridėti vardą. O kai jaunuoliui sukanka 18 metų, tada jis savo noru gali išsirinkti kitą vardą“, – sakė Z.Dapšienė.
Pasak jos, pilnametystės sulaukę klaipėdiečiai masiškai vardų nesikeičia, tačiau vienas kitas pasitaiko. Beje, dažniau tėvų suteikto vardo atsisako merginos.