Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasirodymą pasaulio čempionate pradėjo fantastiška pergale

Pasaulio ledo ritulio čempionato I B divizione Lietuvos ledo ritulio rinktinė pirmadienio vakarą Eindhovene surėmė lazdas su Nyderlandų rinktine. Pergalę rezultatu 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) iškovojo Lietuvos rinktinė, pademonstravusi neįtikėtiną charakterį.
Lietuva – Nyderlandai
Lietuva – Nyderlandai / Marco Spelten nuotr.

Rungtynes lietuviai pradėjo sėkmingai. Jau pirmosios atakos metu po Danieliaus Bogdziulio perdavimo Arnoldas Bosas pečiu įmušė įvartį (00:11). Teisėjui prireikė video peržiūros, tačiau įvartis buvo įskaitytas.

Drausmingai žaidę lietuviai sėkmingai stabdė šeimininkus, kurie progas kūrė laimėdami įmetimus ir smūgiuodami iš toli, tačiau visas varžovų pastangas nutraukdavo vartininkas Mantas Armalis.

Lietuviai ir toliau laukė varžovų klaidų, kurių vieną įvarčiu galėjo paversti vienas prieš vartininką iššokęs Ugnius Čižas.

Lietuviai vengė baudos minučių, tačiau ir patys niekuo nepasižymėjo žaisdami daugumoje.

Antrajame kėlinyje A.Bosas galėjo padvigubinti rezultatą, tačiau jo mestas ritulys pataikė į skersinį.

Netrukus jau varžovai džiaugėsi įvarčiu, tačiau po video peržiūros jis nebuvo įskaitytas.

Antroje kėlinio pusėje savo žaidimo nerasdami šeimininkai ėmė žaisti grubiai ir pradėjo rinktis baudos minutes.

Kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinė įgijo dviejų žaidėjų persvarą, tačiau iki kėlinuko pabaigos nesugebėjo jos išnaudoti.

Galvojau, jog rungtynių pabaigoje iškrisiu, jėgų nebebuvo likę nė truputėlio

Nepavyko įmušti ir trečiojo pradžioje. Lietuvos rinktinė dar kartą turėjo šansą įmušti turėdama dviejų žaidėjų persvarą, tačiau Nerijaus Ališausko galingai užtaisytas smūgis lėkė į virpstą.

Trečiojo kėlinio antroji pusė tapo tikru išbandymu Lietuvos vyrams. Šeimininkai užsuko tokią karuselę, kad teko atiduoti viską, norint išsaugoti rezultatą. Paskutiniąją rungtynių minutę lietuviai žaidė prieš šešis varžovus, tačiau Nyderlandų rinktinei nepadėjo ir tai. Lietuvių vartuose jie rado švedišką uolą – neįtikėtiną reakciją demonstravusį M.Armalį.

M.Armalis buvo pripažintas geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju, komanda pelnytai užsidirbo tris taškus, o vienas iš krūvos rinktinės jaunimo, debiutavusių vyrų rinktinėje, Jaunius Jasinevičius prasitarė: „Galvojau, jog rungtynių pabaigoje iškrisiu, jėgų nebebuvo likę nė truputėlio“.

Lietuva įrodė, jog pernykštė pergalė su D.Zubrumi prieš itin nepatogius varžovus 4:0 nebuvo atsitiktinė. Plėšte išplėšta pergalė ir signalas sirgaliams, jog jie gali didžiuotis savo komanda.

Po rungtynių rūbinėje apsilankė Lietuvos ambasadorius Olandijoje, kuris didžiuodamasis vyrais dėkojo už fantastiškas rugntynes ir plojo visiems žaidėjams per petį.

Antradienį Lietuva išmėgins jėgas su pilna pajėgių žaidėjų Kroatijos rinktine.