Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Paaiškino, ką reikėtų valgyti per karščius ir kodėl ypač svarbūs mineralai

Per karščius gali dažniau užklupti tokie simptomai kaip nuovargis, galvos ir raumenų skausmai, padažnėjęs pulsas. Būtent dėl to šiuo metu į mitybą reikėtų įtraukti daugiau mineralų ir elektrolitų.
Maistas
Maistas / Unsplash nuotr.

Kaip rašoma „Eurovaistinės“ pranešime žiniasklaidai, ramybės būsenoje žmogus kasdien išprakaituoja apie 0,5-2 litrus vandens. Tačiau karštomis dienomis prakaitavimas tampa intensyvesnis.

„Su prakaitu netenkame ne tik vandens, bet ir gyvybiškai svarbių mineralų bei elektrolitų, todėl padidėja dehidratacijos rizika, gali kilti galvos skausmai, širdies permušimai ir silpnumas“, – teigia vaistininkas Mindaugas Rutalė.

„Eurovaistinės“ nuotr./Vaistininkas Mindaugas Rutalė
„Eurovaistinės“ nuotr./Vaistininkas Mindaugas Rutalė

Jis pabrėžia, kad per karščius būtina palaikyti tinkamą skysčių balansą. Tai galima padaryti geriant daugiau vandens, tačiau kartais vien to nepakanka.

„Norint išlaikyti elektrolitų pusiausvyrą organizme, patartina vartoti papildomus mineralus – magnį, natrį, kalį ir cinką. Jų gausu šviežiuose špinatuose, žaliosiose salotose, braškėse, vyšniose, bananuose ir arbūzuose. Tačiau retai kas suvalgo tiek daug šių vaisių ir daržovių, kad užtikrintų optimalų skysčių balansą, todėl verta vartoti elektrolitų ir mineralų tirpalus“, – priduria vaistininkas.

Grilio sezonu neišvengiami apsinuodijimai

Grilio sezonu, ypač keliaujant ar gaminant maistą lauke, padidėja apsinuodijimų maistu rizika. Pasak vaistininko, apsinuodijus organizmas stengiasi pašalinti toksinus, kartu netekdamas daug mineralų.

„Apsinuodijus reikia vartoti ne tik elektrolitų, bet ir gliukozės tirpalus. Dažnai galima rasti preparatų, kuriuose yra tiek elektrolitų, tiek gliukozės. Jie yra sūriai saldaus skonio. Lygiai taip pat galite išgerti arbatos su medumi ar cukrumi, kad pagreitintumėte toksinų skaidymą“, – teigia vaistininkas M.Rutalė.

123RF.com nuotr./Mergaitė gaivinasi vandeniu
123RF.com nuotr./Mergaitė gaivinasi vandeniu

Karščiuojame ne tik žiemą

Vaistininkas pastebi, kad karščiuojant taip pat netenkame daugiau skysčių, nes organizmas, kovodamas su liga, įjungia termoreguliacijos procesą.

„Karščiuojant organizmas stipriau prakaituoja, kad sumažintų temperatūrą. Su prakaitu netenkama ir elektrolitų, kurie svarbūs reguliuojant vandens kiekį organizme. Norint greičiau pasveikti, svarbu išvengti dehidratacijos, o tai lengviausia padaryti vartojant elektrolitų tirpalus, nes arbatos ar vandens gali nepakakti“, – pataria vaistininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento
Reklama
Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?
Reklama
Sporto veiklų įvairove ir dalyvių gausa Telšiuose pažymėta Sporto diena
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito