JAV išsiuntė į Europą pirmuosius per 40 metų naftos tanklaivius

Pirmosios per 40 metų laisvojoje rinkoje įsigytos JAV naftos eksporto siuntos yra skirtos Europai – per pastarąsias dvi savaites iš Teksaso uostų šia kryptimi išplaukė jau du tanklaiviai, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“.
Naftos tankeris
Naftos tankeris / „Scanpix“/AP nuotr.

JAV naftos eksporto draudimas, kuris buvo įvestas prieš keturis dešimtmečius arabų šalims paskelbus naftos embargą, buvo atšauktas antroje gruodžio mėnesio pusėje.

Ir jau prieš Naujuosius Metus pirmasis tanklaivis, pakrautas nafta iš „ConocoPhillips“ priklausančio telkinio „Eagle Ford Shale“ Teksase, iš Korpus Krisčio uosto išvyko į Italijos Triestą. „Vesseltracker“ duomenimis, šiuo metu laivas „Theo T“, plaukiojantis su Bahamų vėliava, kerta Atlanto vandenyną.

Iš Triesto krovinys bus naftotiekiu pristatytas į „Vitol“ ir „Carlyle Group“ naftos perdirbimo gamyklą Bavarijoje.

Į Europą eksportuojama lengva, mažai sieringa nafta, kuri yra brangesnė negu sunkioji nafta, kuriai teikia pirmenybę JAV naftos perdirbimo gamyklos.

Pasak Danny‘io Oliverio, už rinkodarą ir verslo plėtrą atsakingo „NuStar Energy“ vyresniojo viceprezidento, iš Korpus Kristyje esančių terminalų eksportui galima krauti iki 400 tūkst. barelių per dieną. Be to, įmonė ir toliau didina pajėgumus Teksase.

Pirmąją sutartį dėl JAV naftos tiekimo į užsienį gruodį sudarė Teksase įsikūrusi „Enterprise Products Partners“. Tačiau tanklaivis, kuris pristatys šiuos 600 tūkst. barelių, išplaukė antrasis – jis iš Hiūstono vyksta į Marselį Prancūzijoje. Šią siuntą perka žaliavų prekiautoja „Vitol Group“, kuri šią naftą vėliau nukreips į savo naftos perdirbimo gamyklą Šveicarijoje.

Pasak „Wood Mackenzie“ eksperto Skipo Yorko, eksportuojama lengva, mažai sieringa nafta, kuri yra brangesnė negu sunkioji nafta, kuriai teikia pirmenybę JAV naftos perdirbimo gamyklos.

2014 metų rugpjūtį Korpus Krisčio terminaluose į tanklaivius buvo kraunama po daugiau kaip 750 tūkst. barelių per dieną – daugiausia į JAV naftos perdirbimo gamyklas. Ekspertai mano, kad ateityje šis nedidelis uostas gali tapti svarbiu pasaulinės naftos prekybos centru.

Kanados „Enbridge“ ketina už 5 mlrd. JAV dolerių pastatyti tris naftos terminalus tarp Hiūstono ir Naujojo Orleano, kad naftą iš JAV ir Kanados būtų įmanoma jūra tiekti į kitas šalis ir regionus. Spėjama, kad pirmaisiais klientais taps europiečiai, tačiau ilgainiui taip pat tikimasi sulaukti pirkėjų iš Lotynų Amerikos ir Azijos šalių, nors pastariesiems jau yra statomi eksporto terminalai JAV Ramiojo vandenyno pakrantėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“