Rusų, gyvenančių skurde, dalis 2015 m. išaugo iki paties aukščiausio lygio per visą dešimtmetį. Tai – antrus metus besitęsiančios recesijos nuo naftos eksporto priklausančiame Rusijos ūkyje padarinys, rašo „The Wall Street Journal“.
Pirmadienį Rusijos federalinė statistikos tarnyba pranešė, kad praėjusiais metais Rusijoje skurde gyveno 19,2 mln. žmonių, arba 13,4 proc. šalies gyventojų. 2014 m. skurdas smaugė 16,1 mln. rusų – 11,2 proc. žmonių visos šalies mastu.
Tai – pats aukščiausias skurdo rodiklis nuo pat 2006 m.
Rusijoje skurdo riba yra laikomos žemesnės negu 9452 rublių (apie 125 Eur) mėnesinės pajamos.
Rusijos ekonomistai, o tarp jų ir buvęs šalies finansų ministras Aleksejus Kudrinas, taip pat negailestingi šalies vyriausybės pastangoms kovoti su skurdu. Anot jų, įgyvendinamos priemonės skurdžiai gyvenančių žmonių skaičių šalyje tik didina.
Tarp minėtų priemonių yra biudžeto išlaidų mažinimas ir sprendimas neindeksuoti valstybės tarnautojų pensijų ir atlyginimų.
Vis dėlto, panašu, kad gyvenimo lygio kritimas ne itin pakenkė Rusijos prezidento Vladimiro Putino populiarumui. „Levada“ tyrimų centro apklausos duomenimis, paskelbtais pirmadienį, 65 proc. rusų norėtų, kad V.Putinas 2018 m. užimtų prezidento postą ketvirtą kartą.