„Dirbame su mažaisiais aludariais, bet didžiųjų neatsisakome. Jau yra nuvežta salyklo pabandyti, įvertinta, kad produkcija tikrai geros kokybės“, – sakė „Kupiškio salyklas“ direktorius Darius Klikūnas.
Jis viliasi, kad rudenį bus ir naujų sutarčių.
„Kupiškio salyklas“ per metus ketina pagaminti iki 10 tūkst. tonų produkcijos. Apie 30 proc. eksportuojama į kaimynines šalis, pavyzdžiui, Lenkiją.
Švenčionėlių salyklo gamybos bendrovė „Maltosa“ pernai baigė pusantrų metų trukusią modernizaciją: rekonstravo ekvatorius, pakeitė visus įrenginius, gerokai padidino našumą, krovimo greitį. Salyklo gamybos bazei modernizuoti iš viso buvo skirta apie 11 mln. litų, iš jų 4,4 mln. litų – ES parama.
„Sutarčių pasirašėme labai daug ir pardavimai bus gal 40 proc. didesni nei pernai. Pernai nepardavėme tiek, kiek galėjome, nes aludariai mažiau pirko, bet dabar alaus gamyba, atrodo, atsigauna“, – sakė bendrovės direktorius Valerijonas Kožemiaka.
Pernai bendrovės apyvarta sudarė apie 35 mln. litų, šiemet tikimasi pasiekti 40 mln. litų.
Pasak Panevėžio salyklo gamintojos „Viking malt“ vadovo Dariaus Vilko, įmonės pardavimai pernai, palyginti su 2008–aisiais, krito 15–20 proc. ir kol kas išlieka stabilūs. Ar pernai pasirašytas sutartis ir numatytus pardavimo kiekius šiemet pavyks padidinti, dar neaišku.
„Kita priežastis, kodėl sumažėjo salyklo, ta, kad konkurentė “Maltosa„ pradėjo dirbti aktyviau, ji savo pajėgumus turbūt labiau išnaudoja nei anksčiau. Žinoma, mes konkuruojame, tai – sveika ir normalu“, – sakė D.Vilkas.
Per metus „Viking Malt“ gali pagaminti 65 tūkst. tonų, produkcijos, šiemet pagaminama du trečdaliai šio kiekio.