Tam buvo sukurtas specialus reitingas, kuriame naudojamas vadinamasis „Rutininio darbo intensyvumo indeksas“. Būtent tokį besikartojantį ir mechaninį darbą robotai atlieka geriausiai. Šių profesijų atstovams artimiausiu metu netekti darbo rizika yra didžiausia.
1. Teksto stilistai – redaktoriai. Jau šiuo metu automatinės klaidų paieškos programos veikia daug greičiau ir efektyviau nei žmogaus akis. Gramatika apibrėžta aiškiomis taisyklėmis, todėl teksto koregavimo programos tobulėja itin greitai.
2. Skaitiklių duomenų surašytojai. Šiais technologijų laikais visi duomenys gali būti akimirksniu persiųsti internetu ar mobiliuoju ryšiu. Tai žymiai greičiau, tiksliau ir pigiau, nei įdarbinti žmones, kurie nuolatos tikrintų gyventojų skaitiklius.
3. Mėsininkai. Stambus vyras kruvinu chalatu laikantis kirvį rankose gali tapti tik praeities prisiminimu. Naujos technologijos greitai ateina ir į mėsos pramonę. Per kelis dešimtmečius JAV šios profesijos atstovų sumažėjo beveik dvigubai. Robotai mėsą supjaustyti gali kur kas greičiau ir tiksliau nei žmogus.
4. Sekretorės. Tai taip pat nykstanti profesija. Tokios bendrovės kaip „Apple“ ar „Microsoft“ jau sukūrė virtualias asistentes, kurios gali ne tik efektyviai balsą paversti tekstu, bet ir spręsti kitus kasdienius reikalus – planuoti susitikimus, rasti reikiamą informaciją.
5. Darbuotojų darbo užmokestį ir laiko valandas skaičiuojantys klerkai. Šiuolaikinės technologijos leidžia efektyviai sekti, kiek laiko darbuotojas praleidžia darbe, koks jo darbo efektyvumas, taip pat suskaičiuoti jo atlyginimą. Tam nebereikia darbuotojų, kurie viską pertikrintų. Atostogos, darbo užmokestis ir valandos – visa tai net ir didelėse įmonėse puikiai gali sekti naujos technologijos.
6. Bankų skyrių darbuotojai. Daugelis bankų keliasi į internetinę erdvę, o grynųjų pinigų operacijas klientai jau dabar gali atlikti bankomatuose. Net konsultuotis greičiau ir patogiau telefonu ar internetu, o ne kėblinant į banką.
7. Archyvarai. Svarbiems dokumentas saugoti vietos reikia vis mažiau, nes popierių keičia skaitmeninės informacijos laikmenos. Skaitmeninius dokumentus ne tik lengviau saugoti, bet ir kur kas patogiau bei greičiau tvarkyti.
8. Kasininkai. Kreditinės ir debetinės kortelės jau seniai tapo kasdienio gyvenimo dalimi. Jau dabar parduotuvėse diegiamos savitarnos kasos, o prekių užsisakymas internetu tampa vis populiaresnis. Parduotuvių kasininkai turi galvoti, kur reiks panaudoti turimus įgūdžius ateityje.
9. Buhalteriai ir auditoriai. Žmogus negali skaičiuoti taip greitai ir tiksliai kaip kompiuteris. Buhalterinių dokumentų tvarkymas, finansinių srautų priežiūra ir tikrinimas programomis gali būti atliekamas daug efektyviau, nei samdant žmones.
10. Vaistininkai. Popieriniai receptai netrukus taps praeitimi. Pakaks užpildyti elektroninę formą ir vaistai tiesiai iš sandėlių bus pristatyti jums į namus. Viskas tikslu, greita ir patogu. Tokia paslauga itin aktuali negaluojantiems ir senyvo amžiaus žmonėms.