Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Saulius Skvernelis: panašu, kad NŽT daro spaudimą „Hanner“

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sprendimas nutraukti valstybės sklypo, kuriame griaunamas buvęs „Žalgirio“ stadionas, nuomos sutartį su verslininko Arvydo Avulio valdoma įmone „Hanner“, yra panašus į spaudimą bendrovei, mano premjeras Saulius Skvernelis.
vilniuje-griaunamas-zalgirio-stadionas
Griaunamas Žalgirio stadionas

„Čia kaip vyksta procesai, panašu į spaudimą galbūt investuotojui“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė S.Skvernelis.

Be to, jis teigia, kad NŽT neišvengs pertvarkos, o dabartinė situacija, kai nėra atsakomybės dėl padarytų klaidų, dėl kurių nukenčia verslas, yra ydinga.

„Mes paveldėjome visas institucijas ir agentūras iš buvusios daugumos, kur tikrai buvo padaryti sprendimai ir principai, kurie buvo, švelniai tariant, keistoki. Ir dėl tų keistokų sprendimų šiandien mes turime ne vieną ir tyrimą teisėsaugos institucijų, ir ne tik. Dėl to žemės ūkio ministras pareiškė – mes tai apkalbėjome – kad šitos tarnybos laukia neišvengiamos permainos ir pokyčiai, taip negalima elgtis. Tai yra ypatingai blogas signalas“, – sakė jis.

Anot jo, keletą dešimtmečių vyksta tokie procesai, kai investuotojai po keletos metų sužino, jog jų projektas yra neteisėtas, nors institucijos davė visus leidimus.

„Tai buvo daroma porą dešimtmečių iki tol. Kai gaunami visi leidimai, sudedami parašai ir po to kažkur po penkių, dešimties metų nusprendžiama, kad jūsų investicija bus sužlugdyta, nes galbūt kažkas dėjo ten parašą ir jis kažko nepadarė. Atsakomybės jokios nėra, ir tokiu būdu žlugdomas verslas“, – teigė S.Skvernelis.

Tačiau jis tikino, kad taip pat turi būti išvengta atvejų, kai verslas įsigyja mažos vertės pastatus valstybinėje žemėje ir imasi plėtoti komercinius projektus. Pasak premjero, turi būti užtikrinta, kad tokią žemę verslas išsinuomotų konkurencingomis kainomis.

„Kad nebūtų taip, kad verslas žinodamas apie savo tolimesnius planus įsigyja sukiužusią trobelę su sklypu ir valstybine žeme. Tada nugriaunama, pasiimamas plotas ir pradedamas vystyti vienas ar kitas verslo objektas. Pardavinėjami gyvenamieji namai, butai ir panašiai. (...) Ta žemė turi atitekti verslininkams konkurencingai, už konkurencingą kainą“, – aiškino ministras pirmininkas.

NŽT vadovas Danielius Kuprys antradienį pripažino, kad prokurorų nustatytus pažeidimus galėjo lemti teisinės spragos, todėl „Hanner“ įmonei „Promola“ pateikus jos teisumą įrodančius dokumentus, valstybinės žemės nuomos sutartis galbūt nebus nutraukta.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius vasario viduryje apkaltino NŽT sostinėje stabdant žemės grąžinimo ir sklypų formavimo procesus bei pasiūlė S.Skverneliui imtis tarnybos pertvarkos. Antradienį LRT laidoje „Dėmesio centre“ sostinės meras teigė, kad NŽT yra „korupcijos priedangos lizdas ir didžiausias stabdis plėtotis bet kuriam miestui“.

Žemės ūkio ministerija anksčiau skelbė NŽT pertvarką pradedanti jau vasarį. Žemės ūkio viceministro Artūro Bogdanovo teigimu, planuojama sumažinti centrinio padalinio ir Vilniaus skyriaus darbuotojų skaičių, peržiūrėti jo funkcijas.

Vykdydama Vilniaus apygardos prokuratūros nurodymą, NŽT pirmadienį paskelbė apie ketinimus nutraukti 6 ha sklypo nuomos sutartį su „Hanner“, kuri čia stato 20 mln. eurų vertės 4 žvaigždučių „Marriott“ viešbutį bei planuoja pradėti verslo centro statybą. Prokurorų teigimu, sklypai buvo išnuomoti ne aukcione, todėl valstybinė žemė gali būti naudojama tik stadiono veiklai.

Be to, NŽT ketina nutraukti ir kitą, šalia stadiono esančio 2 ha sklypo, kuriame statomi daugiabučiai, nuomos sutartį. Visos investicijos į 8 hektarų teritoriją turėjo siekti apie 200 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos