Prieš penkerius metus „Mados infekcijoje“ išgarsėjusi kostiumo dizainerė antradienį sostinės galerijoje „Artifex“ pristatė būtent iš tokių keistų medžiagų sukurtų drabužių parodą. Ar šiuos meno kūrinius galima dėvėti? Dizainerė, pristatymo vilkėjusi savo kūrybos suknele, su šypsena veide lakoniškai atsako: „O jūs pamėginkite!“
Anot jau dvyliką metų mados versle besisukančios dizainerės, idėja sukurti drabužius iš pačių keisčiausių ir iš pažiūros niekur nebepanaudojamų dalykų kilo netikėtai. Be to, šia paroda dizainerė siekia parodyti, kad drabužiai neturi būti beveidžiai. Kiekviena siūlė, raštas, terlionė ar buvęs „gyvenimas“ (pavyzdžiui, jeigu panaudojama sena suknelė naujo švarko siuvimui – aut.past.) turi būtinai matytis.
„Mintis man kilo, kuomet pastebėjau, kad ką nors siuvant lieka labai daug nepanaudotos medžiagos – atraižų. Pagailėjau jas išmesti, todėl sukūriau iš jų drabužius. Arba, pavyzdžiui, jauti sentimentalų prisirišimą prie nudėvėto drabužio. Tuomet gali ji sukarpyti ir pasiūti ką nors naujo“, – pasakojo dizainerė.
Anot R.Heredios, jos parodoje eksponuojamas švarkas iš išaugtų kūdikio drabužėlių atsirado dėl to, kad ji nežinojo ką su jais daryti, o štai ir išmesti ranka nekilo. „Iš pradžių maniau, kad reikia juos įrėminti. Tačiau ši mintis pasirodė labai miestietiška. Tuomet susiuvau juos visus į vieną audinį, sukirpau ir pasiuvau švarką“, – papasakojo Renata.
Luko Balandžio nuotr./Akimirka iš pristatymo |