Įnirtinga kova Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionate: „Porsche Baltic“ iškovojo prizinę vietą

Praėjusį savaitgalį Estijoje, Parnu mieste esančioje „Porsche Ring“ trasoje, įvyko BaTCC (Baltic Touring Cars Championship) varžybos. Jose debiutavę 3 lietuvių ekipažai aršiai kovėsi su varžovais ir iškovojo prizinę vietą.
Porsche Baltic komanda Estijoje, BaTCC lenktynėse
Porsche Baltic komanda Estijoje, BaTCC lenktynėse / Komandos nuotr.

Lenktynių savaitgalį, sudarytą iš dviejų treniruočių, kvalifikacijos ir dviejų lenktynių – race 1 ir race 2 – kraują stingdančių akimirkų netrūko. Varžybose trys „Porsche Baltic“ ekipažai su „Porsche“ automobiliais, vairuojamais Nerijaus Raudonio, Leonardo Diržio ir Egidijaus Gražio, susidūrė su netikėtomis kliūtimis, tačiau tai komandai nesutrukdė pasiekti svarbių rezultatų.

„Lenktynės praėjo sklandžiai. Nerijus su „Porsche 718 Cayman GT4 RS Clubstport“ važiavęs GT AM klasėje jau treniruočių metu rodė labai gerus trasos rato įveikimo rezultatus, o kvalifikacijoje pasiekė aukščiausią rezultatą“, – sako „Porsche Baltic“ komandos vadovas ir profesionalus lenktynininkas Robertas Kupčikas.

Jis papildo, kad „Porsche Ring“ trasoje „Porsche Baltic“ komandai teko susidurti ir su tam tikrais iššūkiais. Tačiau, pasak jo, tai tik padidino ryžtą, neleido nusileisti konkurentams varžybose ir padėjo išplėšti prizinę vietą.

„Nerijus pirmą lenktynių važiavimą nesunkiai laimėjo. Tačiau antrajame lenktynių važiavime padarė klaidą, tad tuo tarpu kiti varžovai jį akimirksniu pralenkė. Nepaisant to, Nerijus nepasimetė ir parodė dar didesnį ryžtą bei lenkė varžovus vieną po kito finišuodamas trečioje pozicijoje“, – lenktynių akimirkomis dalinasi R. Kupčikas.

Jis priduria, kad ši pozicija nebuvo paskutinė. Galiausiai paaiškėjo, kad N. Raudoniui pavyko iškovoti dar aukštesnę vietą: „Susumavus pirmųjų ir antrųjų lenktynių taškus, Nerijus užėmė aukštą antrąją vietą savo GT AM klasėje. Tuo labai džiaugiasi ir didžiuojasi visa komanda.“

Likę kiti „Porsche Baltic“ ekipažai taip pat nedaug atsiliko nuo savo komandos nario. Priešingai negu N. Raudonis, L. Diržys ir E. Gražys, vairavę „Porsche 911 GT3 CUP“ automobilius, lenktynėse rungėsi su varžovais esančiais „Porsche“ 992 klasėje.

„Egidijus kvalifikacijoje užėmė trečiąją vietą. Pirmajame važiavime kone visą laiką atkakliai gynęs 3 poziciją jis turėjo kontaktą su varžovu. Tai lėmė, jog Egidijus apsisuko trasoje ir finišo liniją kirto paskutinis“, – dalinasi R. Kupčikas, papildydamas, kad įnirtingoje kovoje, „Porsche Baltic“ ekipažo varžovui už neleistiną elgesį buvo skirta trijų pozicijų baudą antrojo starto rikiuotėje.

Antrąjame važiavime E. Gražys startavęs iš trečiosios pozicijos susikovė su tuo pačiu varžovu dėl antros pozicijos ir šį kartą jam nenusileidęs užėmė 2-ąją vietą. Visgi tai E. Gražio neišgelbėjo ir susumavus abiejų važiavimų taškus E. Gražys liko 4-oje vietoje.

Panašioje pozicijoje stojo ir trečiasis „Porsche“ pilotas L. Diržys. Nuo pastarojo komandos nario jis atsiliko vos vienu žingsniu.

„Pirmame važiavime Leonardas finišavo ketvirtas, o antrajame penktas. Suskaičiavus visus varžybų rezultatus, Leonardas pelnė 5-ąją vietą „Porsche“ 992 įskaitoje“, – priduria R. Kupčikas.

Šios BaTCC varžybos „Porsche Baltic“ komanda per šį sezoną jau buvo trečiosios. Tačiau pilotų komanda šiemet sustoti neketina ir planuoja sudalyvauti iš viso 11-oje varžybų.

Nuaidėjęs BaTCC Estijoje, Parnu mieste – didžiausias Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionatas. Lenktynės praėjusį savaitgalį įvyko „Porsche Ring“ trasoje, populiariausioje visose Baltijos šalyse.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti