Baidarių ir kanojų irklavimo rinktinei nepavyko padidinti olimpinių kelialapių kraičio

Paaiškėjo galutinė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo rinktinės sudėtis, startuosianti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo dalyvavusiai Lietuvos baidarių ir kanojų rinktinei Paryžiuje atstovaus penki sportininkai.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / BKI nuotr.

Keturviečių baidarių 500 m varžybose startuos Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja. Dviviečių baidarių 500 m rungtyje varžysis M.Maldonis ir Andrejus Olijnikas.

Dar trys Lietuvos įgulos turėjo galimybę iškovoti olimpinius kelialapius gegužės 8-9 d. Segede (Vengrija) vykusiose paskutinėse olimpinėse atrankos varžybose. Deja, papildyti olimpinių vietų skaičiaus lietuviams nepavyko.

Arčiausiai tikslo buvo Henriko Žustauto ir Vadimo Korobovo irkluojama dvivietė kanoja. 500 m distanciją Lietuvos dvivietė įveikė per 1 min. 40,8 sek. ir užėmė penktą vietą. Į olimpines žaidynes pateko tik rungties nugalėtojai. Jiems lietuviai pralaimėjo 3,23 sek.

„Mūsų distancijoje iškart vyko finalas, kuriame startavo aštuonios valtys. Distanciją įveikėm pagal galimybes ir didelių klaidų nepadarėm. Problemų nekėlė ir oras, kuris neretai mums pakiša koją, nes mes abu irkluojame iš vienos pusės. Irklavom taip kaip galėjom šiai dienai, bet varžovai buvo stipresni. Nuo lyderių atsilikome tikrai nemažai, atsilikimas gal net šiek tiek per didelis. Deja, Paryžiaus olimpinėse žaidynėse neteks startuoti. Po šio olimpinio ciklo reiks daryti išvadas ir spręsti, kaip sportuoti toliau“, – sakė 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse vienviečių kanojų 200 m rungtyje dalyvavęs H.Žustautas.

Toli nuo olimpinio kelialapio liko kitas Rio de Žaneiro žaidynių dalyvis Ričardas Nekriošius. Vienviečių baidarių 1000 m distancijoje R.Nekriošius tiek atrankos plaukime, tiek pusfinalyje liko paskutinis ir į finalą nepateko. Pusfinalyje lietuvis nuotolį įveikė per 3 min. 39,95 sek. ir galutinėje rikiuotėje liko 19 vietoje. Į olimpines žaidynes pateks du geriausieji.

Pusfinalio barjero nepavyko įveikti ir Kotrynai Glemžaitei. Vienviečių baidarių 500 m nuotolį K.Glemžaitė įveikė per 1 min. 59,45 sek. ir pusfinalio plaukime užėmė 6 vietą tarp aštuonių dalyvių. Į finalą, kuriame bus kovojama dėl dviejų olimpinių kelialapių, pateko trys geriausios pusfinalio dalyvės. Galutinėje rikiuotėje K.Glemžaitė užėmė 17 vietą.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti