Šaro triumfas Monake – „Fenerbahče“ per pratęsimą sudaužė Eurolygos prakeiksmą

Kas kitas, jei ne Šarūnas Jasikevičius galėjo panaikinti šiuolaikinės Eurolygos prakeiksmą. Stambulo „Fenerbahče“ vairininkas tai ir padarė, išvesdamas Turkijos klubą į Eurolygos finalo ketvertą.

Per visą šiuolaikinės Eurolygos istoriją lemiamų – penktųjų – serijos rungtynių dar niekada nebuvo laimėjusi išvykos komanda, bet „Fenerbahče“ trečiadienį per pratęsimą, po dviejų šaltakraujiškų Nicko Calatheso tritaškių, palaužė „Monaco“ – 80:79 (13:15, 22:25, 21:15, 14:15, 10:9).

Stambulo klubas baigė ketvirtfinalio seriją 3-2 ir po 5-erių metų pertraukos pateko tarp keturių stipriausių Eurolygos klubų.

Prieš tai namų komandos lemiamas penktąsias serijų rungtynes buvo laimėjusios net 19 kartų iš tiek pat galimų. Šįkart buvo kitaip.

Verta pažymėti, kad sezono viduryje Dimitrį Itoudį atleidusi „Fenerbahče“ tuo metu žengė vos 12-oje Eurolygos vietoje, bet Šaras apsuko Stambulo ekipos laivą ir Eurolygos finalo ketverte žais ketvirtus metus iš eilės (prieš tai – tris sykius kaip „Barcelona“ vairininkas).

Trečiadienį į kovą Monake jis jau metė ir pasveikusį Johnathaną Motley, bet puikiai žaidusio Donato Motiejūno taškai leido pirmauti „Monaco“ (40:32).

Iki trečiojo kėlinio pabaigos, kai fantastišką 8 taškų iš eilės atkarpą sužaidė netikėtas „Fenerbahče“ ginklas Tarikas Biberovičius (55:56).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo kuriozu. Dėl nežinomų priežasčių mačas sustojo bent dešimčiai minučių.

Priešpaskutinę minutę „Fenerbahče“ turėjo pranašumą, nepanaikinamą vienos atakos metu (63:67), bet Mike'as Jamesas dūrė tritaškį, Elie Okobo pridėjo dvitaškį ir jau pirmavo „Monaco“ (68:67).

Scottie Wilbekinas tuomet įsigudrino pataikyti tritaškį nuo lentos (68:70), bet E.Okobo rezultatą išlygino (70:70). Pratęsimas.

Per papildomą laiką jau pirmavo „Monaco“, kai tritaškiu iš krašto rezultatą išlygino tolimais metimais toli gražu negarsėjantis Nickas Calathesas (77:77).

M.Jamesas įmetė du, bet N.Calathesas smeigė dar vieną tolimą metimą (79:80).

Paskutinė „Monaco“ ataka įstrigo ir „Fenerbahče“ triumfavo.

Neišgelbėjo „Monaco“ klubo ir puikus D.Motiejūnas. Aukštaūgis iš Lietuvos per 29 minutes pelnė 16 taškų (5/7 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), sugriebė 7 atšokusius kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

D-Mo pagal rezultatyvumą nusileido tik M.Jamesui, surinkusiam 20 taškų (3/7 dvit., 3/5 trit., 5/6 baud.), bet padariusiam ir 5 klaidas, įskaitant ir nepasiteisinusią riziką gynyboje pabaigoje prieš N.Calathesą.

Verta pažymėti, kas pastarasis prieš tai buvo įmetęs tik vieną tolimą metimą iš 8 bandymų, bet lemiamus du siuntė tiksliai.

„Monaco“: Mike'as Jamesas 20 (3/5 trit., 5 klaid., 20 naud. bal.), Donatas Motiejūnas 16 (7 atk. kam., 20 naud. bal.), Elie Okobo 15 (0/5 trit.), Alpha Diallo 10.

„Fenerbahče“: Nickas Calathesas (6 atk. kam., 4 rez. perd., 3/10 trit.) ir Scottie Wilbekinas (4/8 trit.) – po 14, Tarikas Biberovičius 13 (3/3 trit.), Marko Guduričius 10, Nate'as Sestina 8.

Eurolygos pusfinalyje „Fenerbahče“ žais su Mariaus Grigonio atstovaujama ir Ergino Atamano treniruojama Atėnų „Panathinaikos“ ekipa.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?