Šiaurės šalių imtynių čempionate – trys lietuvių aukso medaliai

Helsingborge (Švedija) vykusiame Šiaurės šalių imtynių čempionate aukso medalius iškovojo klasikai Rokas Čepauskas ir Pijus Baldyšius bei imtynininkė Greta Tverskytė, praneša Lietuvos imtynių federacija.
Rokas Čepauskas
Rokas Čepauskas / imtynes.lt nuotr.
Temos: 1 Imtynės

Moterų imtynių jaunių U17 turnyre pakiliai kovojusi Greta nepaliko vilčių savo varžovėms – visos priešininkės buvo paguldytos ant menčių arba nugalėtos ankščiau laiko.

Dvi švedės – Olivia Johansson ir Sara Lind – krito po to, kuomet radviliškietė jų mentes prisegė prie kilimo, o suomė Aamu Rintamäki nugalėta aiškia persvara rezultatu 12:2.

imtynes.lt nuotr./Treneris Justinas Kvietelaitis ir Greta Tverskytė

Viltė Žakaitytė (53 kg) liko septinta.

Moterų imtynių turnyre rungėsi 45 sportininkės.

Graikų-romėnų U20 čempionate svoryje iki 72 kilogramų dominavo Europos jaunimo U20 čempionato bronzos medalio laimėtojas Rokas Čepauskas. Švedijoje vilnietis laimėjo penkias dvikovas ir iškovojo čempionato auksą.

Pakeliui į finalą Rokas 9:0 įveikė estą Janno Iljasą, daną Rasmusą Ulrikseną (6:2), norvegą Larsą Letviką (10:4) ir Oliverį Padą (8:1) iš Suomijos.

Lemiamoje imtyje Rokas Čepauskas rezultatu 6:1 pranoko Denny Chjaną iš Švedijos.

Svoryje grūmėsi 11 klasikų.

Sunkiasvorių mūšyje puikiai kovojo Pijus Baldyšius (130 kg). Joniškietis sunkioje dvikovoje 10:8 pranoko norvegą Barnabasą Peterį Tolnajų, per mažiau nei 2 minutes susitvarkė su estu Hendriku Rämmanu ir trečioje imtyje 7:4 palaužė suomio Roopės Rusio pasipriešinimą.

imtynes.lt nuotr./Treneris Rytis Keršys ir Pijus Baldyšius

Keturi sunkiasvoriai kovojo ratų sistema.

Šiaurės šalių imtynių čempionato graikų-romėnų imtynių jaunių U17 turnyre bronzos medalius iškovojo Edvardas Volkovas (51 kg) ir Titas Raišys (110 kg).

Klasikų U20 ir U17 turnyruose galynėjosi 127 atletai.

Šiaurės šalių čempionate varžėsi imtynininkai ir imtynininkės iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos, Norvegijos, Švedijos ir Lietuvos.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti