Čekijoje startuoja pasaulio ledo ritulio čempionatas

Praėjus metams po to, kai Suomijos mieste Tamperėje Kanada 5:2 įveikė Vokietiją ir iškovojo 28-ąją IIHF pasaulio čempionės karūną, ledo ritulio pasaulis renkasi Čekijos miestuose Prahoje ir Ostravoje. Čia penktadienį prasideda 87-asis planetos ledo ritulio čempionatas.
Čekijoje startuoja pasaulio ledo ritulio čempionatas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Šiuose Čekijos miestuose pirmenybės vyko ir 2015-aisiais ir tai iki šiol yra pats lankomiausias visų laikų čempionatas, kurio kovas stebėjo daugiau nei 740 000 žmonių.

Nenuostabu, kad tą turnyrą laimėjo Kanada. Šeimininkai tuomet užėmė ketvirtą vietą ir šį kartą vietos sirgaliai pagrįstai tikisi geresnio pasirodymo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kanada gins čempionų titulą

Čempionatą čekai pradės A grupėje su titulą ginančiais kanadiečiais ir dar šešiomis ekipomis. Po keturias stipriausias abiejų grupių komandas pateks į atkrintamąsias.

A grupės kovos vyks 17,3 tūkst. žiūrovų talpinančioje Prahos O2 arenoje, B grupė, kurioje žais praėjusio čempionato bronziniai prizininkai latviai, JAV ir suomiai, kovas pradės 10 tūkst. talpinančioje Ostravos „Ostravar“ arenoje.

Didžioji Britanija Lenkija

Paskutines, aštuntąsias, vietas grupėse užėmusios komandos iškris į žemesnį I divizioną. Jas kitais metais Švedijoje ir Danijoje vyksiančiose pirmenybėse pakeis vengrai ir slovėnai, kurie šiemet sėkmingiausiai pasirodė neseniai pasibaigusiame I diviziono A grupės turnyre.

Autsaiderių etiketės šiemet klijuojamos Didžiosios Britanijos ir Lenkijos komandoms.

Abi jos šiemet pakilo į elito divizioną, bet atlaikyti senbuvių atakas gali būti sudėtinga. Pastarąjį kartą su stipriausiomis planetos komandomis britai žaidė 2022-aisiais, bet Suomijoje finišavo paskutiniai.

Mūsų kaimynų lenkų žygis link pripažinimo buvo kur kas sudėtingesnis ir labiau vingiuotas. Pastarąjį kartą elito ešelone jie žaidė 2002-aisiais.

IIHF nuotr./Lenkijos ledo ritulio rinktinė

Ryškiausia čempionato favorite ir vėl įvardijama Kanada. Nors NHL atkrintamosiose dar tik įsibėgėja (žaidžiami konferencijų pusfinaliai), „Klevo lapai“ į Čekiją atsiuntė NHL talentų kupiną komandą, tarp kurių ir 2023-iųjų pirmasis naujokų biržos šaukimas Connoras Bedardas.

Vaikinas puikiai pradėjo savo profesionalo karjerą ir šį sezoną su „Chicago Blackhawks“ per 68 mačus pelnė 28 įvarčius ir dar 39 kartus asistavo komandos draugams.

Jis dar niekada nėra žaidęs savo šalies rinktinėje, tačiau kažin ar patirties trūkumas šiam talentui sutrukdys sėkmingai pasirodyti čempionate, juolab savo komandoje jis turės aukščiausios prabos talkininkus.

„Scanpix“ nuotr./Connoras Bedardas

Atidarymo rungtynėse Kanados laukia, panašu, nesudėtingas iššūkis – Didžioji Britanija. Britams atstovaus Liamas Kirkas – vietinės Čekijos komandos „Litvinov“ žvaigždė.

Praėjusiais metais britai žaidė pirmajame divizione ir namuose Notingame vykusiame turnyre iškovojo aukso medalius.

Nemažai tikimasi ir iš praėjusiais metais nustebinusių Latvijos ledo ritulininkų. Braliukai sėkmingai pasirodė pernai namuose ir Suomijoje organizuotame turnyre, kur iškovojo istorinę bronzą.

Latvių akcijos galėjo dar labiau išaugti, bet praėjusių metų geriausias čempionato žaidėjas Arturas Šilovas kartu su „Vancouver Cannucks“ tęsia kovą NHL atkrintamosiose. Latvis yra Kanados ekipos pagrindinis vartininkas. Šiuo metu Vankuverio komanda 1-0 serijoje pirmauja prieš „Edmonton Oilers“.

„Scanpix“ nuotr./Arturas Šilovas

Visgi dauguma kitų bronzinės komandos narių grįžo į rinktinę ir bandys pakartoti sėkmę.

Galingą kapelą į Čekiją atsiunčia Švedijos rinktinė, kurios 25 žaidėjų paraiškoje yra net 18 pavardžių iš NHL.

„Trys karūnos“ planetos pirmenybėse pastaruoju metu strigo ir paskutinį titulą iškovojo 2018-aisiais. Visgi šiemet su tokia solidžia sudėtimi švedai yra pagrindiniai kanadiečių konkurentai.

Imago / Scanpix nuotr./Romanas Červenka

Šeimininkai turi komandą, kurioje susimaišęs tiek potencialas, tiek solidi patirtis. 38 metų Romanas Červenka bus vienas vyriausių čempionato žaidėjų. Buvęs „Calgary Flames“ narys šiuo metu rungtyniauja Šveicarijoje ir dalyvaus jau 11-ajame pasaulio čempionate – daugiau nei bet kuris kitas šių pirmenybių žaidėjų.

Čekijos rinktinės sudėtyje yra ir Jakubas Krejčikas – vienintelis Prahoje gimęs ir šios šalies klubui „Sparta“ atstovaujantis žaidėjas. Galima neabejoti, jog jo pasirodymas ant ledo kas kartą sukurs didžiules ovacijas.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti