TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Sidabriniams lietuviams teks luktelti – Vilniuje auksu suspindo Ukraina

Lietuvos ledo ritulininkams teks dar bent metus palaukti sugrįžimo į I diviziono A grupę IIHF pasaulio čempionate.

B grupės finiše Vilniuje, „Twinsbet“ arenoje, kanadiečio Rono Pasco treniruojami šeimininkai 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) turėjo pripažinti Ukrainos ledo ritulininkų pranašumą, kuriems ir atiteko vienintelis kelialapis į A grupę.

Keturias pergales iš keturių prieš tai iškovojusiems lietuviams atiteko sidabro medaliai, o bronza pasipuošė estai.

Legendinio Dmytro Hrystičiaus treniruojama Ukraina Vilniuje iškovojo visas 5 pergales, įmušė 31 įvartį, o praleido vos 2.

Svarbiausiose rungtynėse penktadienio vakarą du įvarčius ukrainiečiams mušė Danilas Trachtas (10 ir 31 min.), po vieną pridėjo Andri Denyskinas (54 min.) ir Olekandras Peresunko (58 min.).

Lietuvių gretose pasižymėjo vienintelis Eimantas Noreika (58 min.).

Geriausiu žaidėju šeimininkų rinktinėje pripažintas Ugnius Čižas, Ukrainos – D.Trachtas.

Geriausiu viso čempionato žaidėju Lietuvos rinktinėje paskelbtas Paulius Gintautas, įmušęs 3 įvarčius ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynių eiga

60 min. Ukrainiečiai į tuščius vartus ritulio nebemuša. Mačas baigiasi.

58 min. Lietuviai ritulį praranda ir O.Peresunko deda tašką į tuščius šeimininkų vartus (1:4).

58 min. Ir įvartis! N.Ališauskas smūgiuoja iš toli, lazda lūžta, bet E.Noreika pirmasis suskumba prie ritulio ir švelnina rezultatą (1:3).

57 min. Mačo pabaigoje – ir antrasis ukrainiečių pašalinimas. Lietuviai bandys gelbėtis – vartininką M.Armalį keičia šeštuoju žaidėju.

55 min. Rungtynes stebi 4260 sirgalių.

54 min. Ukrainiečiai dar sykį pasinaudoja tuo, kuo išsiskyrė šiame čempionate – žaidimu turint žaidėjo pranašumą. Pasižymi A.Denyskinas (0:3).

53 min. E.Protčenko šalinamas 2 minutėms už paskutinės vilties pražangą. Penktoji nuobauda šeimininkams lietuviams.

46 min. Lietuviai stengiasi žaisti akyviau. Deja, rezultatas nesikeičia.

Antras kėlinys

40 min. Pasinaudoti pranašumu šeimininkams nepavyksta. Lieka kėlinys dar pabandyti bent išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą.

36 min. Pirmas pašalinimas ukrainiečių gretose. Vitalijus Andreikivas pavojingai žaidžia alkūne. Lietuviai dvi minutes žais turėdami vienu ledo ritulininku daugiau.

33 min. Ritulys trečią sykį atsiduria mūsų vartuose, bet šįkart gelbėja teisėjas, fiksuojantis taisyklių pažeidimą.

31 min. Įvartis. Tas pats D.Trachtas meistriškai kyšteli lazdą ir perkelia ritulį per M.Armalį (0:2).

26 min. Ketvirtas pašalinimas Lietuvos rinktinėje... Šįkart baudžiamas K.Gusevas.

22 min. Antras kėlinys prasideda taip, kaip ir pirmas – ukrainiečiai įsitvirtina mūsų zonoje, o šeimininkai kol kas priversti gintis.

Pirmas kėlinys

20 min. Kėlinio pabaigoje sumaišties prie Ukrainos vartų kyla vis daugiau. Itin ryškiai rungtyniauja mūsiškių lyderis P.Gintautas, išsiskiriantis galingais jėgos veiksmais. Pagal smūgius į vartus pirmąjį kėlinį pralaimėjome 10:22 (į vartų stačiakampį – 6:12).

16 min. Gerokai agresyviau žaisti pradėję lietuviai kelia vis daugiau klausimų Ukrainos pusėje.

11 min. Ir trečias pašalinimas... Šįkart baudžiamas A.Bendžius, lazda pargriovęs varžovą.

10 min. Įvartis. Ukrainiečiai antrojo pranašumo šanso nepraleidžia. D.Trachtas pasinaudoja komandos draugo užtvara ir paslėptu smūgiu nuginkluoja lietuvių vartininką M.Armalį (0:1).

9 min. Dar vienas pašalinimas lietuvių gretose. Šįkart baudžiamas puolėjas L.Kudrevičius.

5 min. Ukrainiečiai spaudžia lietuvius prie mūsų vartų, bet M.Armaliui kol kas pavyksta išsaugoti sausus vartus.

2 min. Lietuviai drąsiai rungtynes ir iš karo įsitvirtina varžovų pusėje. Smūgis – blokuojamas ir žaidimas keliasi į mūsų pusę, kur P.Rumševičius lazda kliudo varžovo galvą ir yra baudžiamas 2 minučių bausme. Laukia iššūkis lietuvių gynybai, nes ukrainiečiai geriausiai išnaudoja pranašumo situacijas šiame čempionate (net 43 proc.).

Ir šeimininkai lietuviai, ir ukrainiečiai kol kas įveikė visus savo varžovus Vilniuje.

Legendinio Dmytro Hrystičiaus treniruojama Ukraina tai padarė su vėjeliu – įmušė 27 įvarčius ir praleido vos 1.

Kanadiečio Rono Pasco nurodymų klausantys lietuviai varžovams mušė 15, praleido 3 įvarčius.

Bronzos medalius Vilniuje iškovojo estai, paskutinėse rungtynėse 3:1 pranokę Kinijos ledo ritulininkus ir aplenkę juos turnyrinėje lentelėje.

6 Nyderlandai 0 5 4:14 −10 0

Verta prisiminti, kad lietuviai ir ukrainiečiai šiemet jau žaidė draugiškas rungtynes – repetavo besiruošdami pirmenybėms Vilniuje.

Tuomet abi rinktinės žaidė dar ne stipriausių sudėčių, o mūsiškiai pralaimėjo 2:5. Tiesa, galutinis rezultatas – kiek apgaulingas, nes du įvarčius mūsiškiai praleido jau pačioje pabaigoje, kai rizikavo bandydami išlyginti ir žaidė be vartininko.

Penktadienio vakarą laimėjusi rinktinė kils į I diviziono A grupę. Lietuviai iš jos iškrito pernai, o nuo karinės Rusijos agresijos jau trečius metus herojiškai besiginanti Ukraina A grupėje paskutinį sykį žaidė 2017 m.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti