Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 03 25

„Žalgirio“ skriaudiko Tyrese'o Rice'o istorija: metimas, kuris net pražudė žiūrovą

Tyrese'as Rice'as ilgai ir kantriai kopė į krepšinio Olimpą. Neįtikinęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ vadovų, nedidukas 185 cm ūgio įžaidėjas iš JAV žaidė Vokietijos ir Graikijos vidutiniokų komandose, kol sulaukė Davido Blatto skambučio ir Tel Avivo „Maccabi“ komandai pasakiškai išplėšė Eurolygos čempionų trofėjų. Prieš „Chimki“ dvikovą su „Žalgiriu“ pateikiame žurnalo SLAM istoriją apie T.Rice'ą.
Tyrese'as Rice'as
Tyrese'as Rice'as / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.
Eurolyga | Kauno „Žalgiris“ – „Chimki“ | 19:45 | „Žalgirio“ arena

Triumfas pažymėtas mirtimi

2013–2014 m. sezoną vilkėdamas Tel Avivo „Maccabi“ aprangą T.Rice'as tapo tikru herojumi. Eurolygos finalo ketverto pusfinalyje amerikiečio metimas likus žaisti 5 sek. pražudė turnyro favoritę Maskvos CSKA.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Tyrese'as Rice'as – pusfinalio didvyris
AFP/„Scanpix“ nuotr./Tyrese'as Rice'as – pusfinalio didvyris

Dvikovoje dėl čempionų titulo „Maccabi“ palaužė Madrido „Real“ po pratęsimo. T.Rice'as 21 iš 26 savo taškų pelnė ketvirtajame kėlinyje ir per pratęsimą. Viskas atrodė kaip filme – aikštę įžaidėjas paliko padedamas komandos draugo, nešamas ant pečių.

Bet iškart po rungtynių čempionišką džiaugsmą nuslopino liūdna žinia.

„Vadovai nenorėjo man to sakyti. Bet kai pataikiau pergalingą metimą į CSKA krepšį, vienos moters vyras taip apsidžiaugė, kad patyrė širdies smūgį ir mirė. Visai čia pat, žiūrėdamas rungtynes“, – slogią pergalingo metimo pusę prisiminė T.Rice'as.

Krepšininkas neteko žado, bet moteriškė ramino naudingiausią finalo ketverto žaidėją. „Klausyk, norime, kad tu suprastum, jog visa mūsų šeima vis tiek labai didžiuojasi tuo epizodu. Suvokiame, kad laimingesnis mirti jis tiesiog negalėjo.“

Šie žodžiai kiek nuramino Tyrese'ą.

Pirmojoje „Top 16“ etapo dvikovoje su „Žalgiriu“ T.Rice'as pelnė 20 taškų, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir pasiekė asmeninį naudingumo balų Eurolygoje rekordą, jų surinkdamas 35-is. „Chimki“ nušlavė žalgiriečius 111:80.
VIDEO: Pergalingas T.Rice'o metimas Eurolygos pusfinalyje

Perki vieną, gauni du

T.Rice'o istorija yra labai panaši į daugelio JAV krepšininkų, kurie nepateko į NBA ir pasuko Europos keliu, bet tuo pačiu labai skirtingai.

Po ketverių sėkmingų metų Bostono koledže 2009-aisiais NBA naujokų biržoje savo pavardės neišgirdęs amerikietis Europoje debiutavo Atėnų „Panionios“ klube. Vėliau jis po sezoną žaidė Kvakenbriuko „Artland Dragons“, Vilniaus „Lietuvos ryte“ ir Miuncheno „Bayern“, kol galiausiai 2013-aisiais sulaukė „Maccabi“ ir Davido Blatto skambučio.

Kiekvienoje stotelėje T.Rice'ą lydėjo didžiausias jo sirgalius – dabar jau dešimtmetis sūnus Ashawnas. Komandos jau žino, kad su T.Rice'u sudaro „kompleksinę“ sutartį.

„Manau, kad mažam berniukui svarbiausia būti su savo tėvu“, – pasakoja T.Rice'as.

Vienintelis Europoje

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Marko Popovičius ir Tyrese'as Rice'as
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Marko Popovičius ir Tyrese'as Rice'as

Po magiško pasirodymo su „Maccabi“ T.Rice'as sudarė trejų metų sutartį su Rusijos galiūnu „Chimki“. Rimas Kurtinaitis greitai įsitikino, kad tai buvo geras pirkinys.

T.Rice'as rinko vid. 15,8 taško ir atliko 5,8 rezultatyvaus perdavimo, o „Chimki“ iškovojo Europos taurę. T.Rice'as tapo Europos taurės reguliariojo sezono ir dar finalo MVP.

Amerikietis yra tik vienas iš 14 žmonių, kada nors laimėjusių ir Eurolygą, ir Europos taurę. Beje, vienintelis tai padaręs per dvejus metus iš eilės.

T.Rice'as dabar galėtų ramiai sau pasitikti karjeros saulėlydį ir pernelyg nepersistengti. Bet tai ne jo DNR.

T.Rice'as: „Galime kalbėtis bare, bet jei kažkas pernelyg dažnai manęs klausinės apie NBA, aš trenksiu durimis ir eisiu į salę.“

Netinkamas NBA

„Chimki“ atakų organizatorius patyliukais vis stebi NBA rungtynes ir svarsto, kodėl niekada negavo galimybės išbandyti jėgų stipriausioje pasaulio lygoje. Net ir atvedęs savo komandą į Europos čempionų sostą dvejus metus iš eilės. Ši mintis stumia T.Rice'ą į priekį.

„Galime kalbėtis bare, bet jei kažkas pernelyg dažnai manęs klausinės apie NBA, aš trenksiu durimis ir eisiu į salę, – juokiasi T.Rice'as. – Man nesunku rasti motyvacijos. Niekada nenustosiu bandęs.“

„Tyrese'o vardas gerai žinomas visoje Europoje. Visuomet pagalvodavau, kad jis turėtų žaisti NBA. Dar labiau mane glumina tai, kad jis niekada nebuvo gavęs šanso pabandyti“, – pasakoja penkerius metus NBA praleidęs, o dabar Žemutiniame Naugarde žaidžiantis įžaidėjas Ericas Maynoras.

T.Rice'as naktimis nebudi prie telefono laukdamas skambučio iš NBA. Europoje jis yra geriausiai apmokamas JAV krepšininkas (bendra sutarties su „Chimki“ vertė siekia 7,9 mln. JAV dolerių).

„Metų metus sunkiai dirbau, patyriau daug smūgių ir bumbtelėjimų. Aš tikiu, kad jei įdėsi daug pastangų, į savo veiklą žiūrėsi su tinkamu požiūriu ir tavo širdis visada bus tinkamoje vietoje, nutiks geri dalykai“, – savo filosofiją pateikė amerikietis.

„Orakulo“ prognozė
„Orakulo“ prognozė

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs