Laikinasis „Žalgirio“ generalinis direktorius Vitoldas Masalskis 15min.lt informavo, kad klubas sulaukė apie 30-35 gyvenimo aprašymus, o didžiąją dalį jų atsiuntė studentai.
Generalinio direktoriaus postas LKL čempionų klube atsilaisvino po to, kai Paulius Motiejūnas perėjo į dirbti į Lietuvos krepšinio federaciją. Laikinai eiti pareigas buvo paskirtas sporto direktoriumi iki tol dirbęs V.Masalskis.
„Yra kandidatų. Daugiausia – jauni žmonės, studentai. Jų apie 85 procentus. Kol kas tik surinkta informacija, o svarstymo dar nebuvo“, – sakė V.Masalskis.
Be to, dėl darbo į „Žalgirį“ nesikreipė nė vienas užsienietis, visos anketos – iš Lietuvos.
V.Masalskis negalėjo pasakyti, ar naujasis direktorius būtinai bus pasirinktas iš anketas atsiuntusių žmonių. „Ne mano kompetencija spręsti šį klausimą. Sprendimus priims vadovybė“, – aiškino laikinasis direktorius.
Kiek laiko užtruks kandidatų vertinimas, V.Masalskis taip pat nežino: „Manau, bent savaitę užtruks“.
„Buvo ir daug skambučių. Žmonės ir telefonu prisistatinėjo. Būdavo paaiškinama, koks darbas laukia. Kai kurie daugiau ir nesikreipdavo, kai sužinodavo, kad nebus lengva“, – teigė V.Masalskis.
Vitoldas Masalskis |
Reikalavimai kandidatams keliami išties nemaži.
„Tai turi būti žmogus, kuris būtų praėjęs tam tikrus išbandymus. Turi išmanyti ir finansinius dalykus, ir marketingą. Turi turėti vadybinio darbo patirties, bet tuo pačiu ir sportininko kelią turi būti praėjęs.
Pavyzdžiui, man nėra sunku dirbti šį darbą, nes esu aš esu buvęs ir viešbučio direktoriumi, ir buhalteriją pats esu vedęs. Man tokie dalykai ne naujiena, tik kad laiko daug atima.
Taip kad čia turi būti patyręs žmogus, ir, aišku, nenutolęs nuo sporto. Be abejo, tai turi būti žmogus, susidūręs su verslu, kuris sugebėtų pritraukti rėmėjus. Tai nėra darbas, kur sėdėtum ir dėliotum parašus“, – dėstė V.Masalskis.
Žmonės ir telefonu prisistatinėjo. Būdavo paaiškinama, koks darbas laukia. Kai kurie daugiau ir nesikreipdavo, kai sužinodavo, kad nebus lengva
Paklaustas, ar yra tikimybė, kad neradus tinkamo kandidato, jis pats iš laikinojo taps nuolatiniu generaliniu direktoriumi, V.Masalskis vėl kartojo, kad tai priklausys nuo „aukštesnės valdžios“ sprendimo.
„Kol nesiūlo, negaliu pasakyti, kaip reaguočiau į tokį pasiūlymą. Kai pasiūlys, tada ir galvosiu. Kol kas, kaip anglai sako, esu „temporary“ – laikinas“, – teigė V.Masalskis.
Per kelis sezono mėnesiu pabuvęs ir sporto, ir generaliniu direktoriumi, ir treneriu, V.Masalskis tikina, kad sunkiausias pastarojo darbas.
„Sunkiausia būti treneriu. Vienareikšmiškai. Tai didžiulė įtampa ir atsakomybė. Atsakomybė ne tik prieš save, bet prieš žiūrovus, Lietuvą. Sporto direktorius padeda parinkti žaidėjus, bet šiemet prie to man neteko prisidėti, nes atėjau vėliau. Tai pareigos, susijusios su komandos organizaciniais reikalais. Tai gerokai lengviau. O generalinio direktoriaus funkcijos aprėpia ūkinę dalį, piniginius srautus, darbą su rėmėjais. Tai dar platesnės funkcijos“, – teigė V.Masalskis.