2013 06 17

Danny Greenas pagerino tritaškių rekordą, o „Spurs“ krepšininkai NBA finalo serijoje vėl išsiveržė į priekį

NBA finalo penktosiose rungtynėse „San Antonio Spurs“ krepšininkai namuose 114:104 (32:19, 29:33, 26:23, 27:29) įveikė „Miami Heat“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3:2.
Manu Ginobili
Manu Ginobili / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmą kartą šiame sezone rungtynes starto penkete pradėjęs San Antonijaus klubo veteranas iš Argentinos Emanuelis Ginobili sužaidė rezultatyviausias šio sezono rungtynes ir vedė komandą į pergalę.

Per pirmas keturias NBA finalo rungtynes argentinietis rinko po 7,5 taško, tačiau šiame mače sumetė 24 taškus ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. E.Ginobili pataikė pirmą mačo metimą ir vėliau sustoti nežadėjo, o „Spurs“ pirmavo nuo pirmosios iki paskutinės minutės.

Puikias rungtynes dar kartą sužaidė ir snaiperis Danny Greenas, pataikė šešis tolimus metimus. D.Greenas šioje finalo serijoje jau yra įmetęs 25 tritaškius – tai visų laikų NBA finalų rekordas.

Trečiajame kėlinyje „Heat“ krepšininkai buvo priartėję prie savo varžovų 74:75, tačiau tada D.Greenas pataikė tolimą metimą, aukštesnę pavarą įjungė ir E.Ginobili, pelnęs 9 taškus iš eilės, o „Spurs“ spurtavo 19:1.

San Antonijaus krepšininkams tai buvo paskutinės rungtynės namuose šį sezoną, nes šeštosios ir septintosios (jei reikės) NBA finalo serijos rungtynės vyks Majamyje.

„Spurs“: T.Parkeris (10/13 dvit., 5 rez. perd.) 26, D.Greenas (6/10 trit.) ir E.Ginobili (7/10 dvit., 10 rez. perd.) po 24, T.Duncanas (12 atk. kam.) 17, K.Leonardas 16.

„Heat“: D.Wade'as (10/22 dvit., 10 rez. perd.) ir L.Jamesas (6/18 dvit., 6 atk. kam., 8 rez. perd.) po 25, R.Allenas 21 (4/4 trit.), Ch.Boshas 16.