2013 12 04

„Raptors“ ketvirtąjį kėlinį Oklendo klubui pralaimėjo 27 taškų skirtumu ir patyrė ketvirtąją nesėkmę iš eilės

Ketvirtąją nesėkmę iš eilės NBA čempionate patyrė Jono Valančiūno atstovaujamas „Toronto „Raptors“ (6/11) klubas, kuris svečiuose 103:112 (36:19, 29:29, 23:22, 15:42) nusileido „Golden State Warriors“ (11/8) krepšininkams.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui „Raptors“ turėjo itin solidų pranašumą – aštuoniolikos taškų persvarą, tačiau įpusėjus kėliniui kanadiečių persvara ištirpo iki septynių taškų 99:92, o po aikštės šeimininkų spurto 20:4 svečiai atsidūrė nokaute.

J.Valančiūnas per 27 minutes pelnė 8 (dvitaškiai 4/7) taškus, atkovojo 6 kamuolius, blokavo varžovo metimą bei po 3 sykius suklydo ir prasižengė.

26 taškus svečiams pridėjo DeMaras Derozanas (dvitaškiai 8/14, tritaškiai 2/4), 20 – Kyle‘as Lowry (9 rez. perd.), 18 – Rudy Gay‘us, 16 – Amiras Johnsonas (10 atk. kam.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Stephenas Curry (27 tšk., 10 rez. perd.), Klay’us Thompsonas (22 tšk., tritaškiai 6/12, 7 rez. perd.), Harrisonas Barnesas (19 tšk.), Davidas Lee (18 tšk., 8 atk. kam.).

„Raptors“ krepšininkai NBA čempionatuose varžovams, kurie ketvirtajame kėlinyje pataikė aštuonis tritaškius metimus, išvykoje pralaimėjo devintą kartą iš eilės.

NBA čempionate – nugalėtojų titulą ginančios „Miami Heat“ (14/4) komandos nesėkmė. Galingai žaidžiančios komandos 10 mačų pergalingą žygį nutraukė „Detroit Pistons“ klubas (8/10), įveikęs varžovus 107:97 (28:18, 26:25, 28:25, 25:29).

Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui „Pistons“ persvara siekė net 17 taškų 85:68, tačiau 20:6 spurtą surengę Eriko Spoelstros vedama „Heat“ sugrąžino intrigą 91:88. Tačiau lemiamu momentu nesavanaudiškai žaidę Detroito krepšininkai sugebėjo komandiniais veiksmais palaužti be Dwayne'o Wade'o namie žaidusius „Heat“ atstovus ir pelnytai nugalėjo.

„Pistons“: Kyle‘as Singleris 18, Rodney Stuckey ir Gregas Monroe po 16, Brandonas Jenningsas ir Joshas Smithas po 15, Andre Drummondas (18 atk. kam.) ir Kentaviousias Caldwellas-Pope‘as po 10.

„Heat“: LeBronas Jamesas ir Michaelas Beasley po 23, Chrisas Boshas 14, Ray Allenas 12.

Dar viename antradienio mače „Philadelphia 76ers“ (7/12) namie per antrą pratęsimą 126:125 (29:34, 29:23, 27:23, 19:24, 14:14, 8:7) palaužė „Orlando Magic“ (6-12) komandą.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 18 sekundžių, Glenas Davisas smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą. Kitoje atakoje Evanas Turneris prametė ir neišnaudojo galimybės iškovoti savo komandai pergalės.

„76ers“: Michaelas Carteris-Williamsas 27, Thaddeusas Youngas 25, Evanas Turneris 24, Jamesas Andersonas 19.

„Magic“: Aaronas Afflalo 43, Glenas Davisas 33, Victoras Oladipo 26, Jasonas Maxiellas 12.