Laisviesiems agentams dėl žaidimo Senajame žemyne nekils jokių problemų, tačiau standartinė procedūra yra tokia, kad kai krepšininko sutartis pasibaigia ir jis nori persikelti rungtyniauti į kitą komandą, žaidėjas turi pateikti paleidžiamąjį raštą. To iš NBA krepšininkų gali reikalauti ir FIBA.
Galutinio verdikto iš Tarptautinės krepšinio federacijos kol kas nėra, todėl tai apsunkina su NBA krepšininkais dirbančių agentų veiklą.
Pasak jų, į Europą persikeltų kelios dešimtys NBA krepšininkų, jei tik būtų uždegta žalia šviesa sandoriams sudaryti. Be abejo, dalis žaidėjų pasibaigus NBA lygos sąstingiui norėtų grįžti į JAV ir atstovauti NBA klubui.
Todėl reikalinga tam tikrų teisinių faktų interpretacija, kuri leistų ne tik sudaryti kontraktus su NBA žaidėjais, bet ir juos tinkamai įteisinti, kol NBA klubų vadovų rankos yra surištos.
Europos krepšinio specialistai bijo teigiamo FIBA sprendimo pasekmių – jei NBA krepšininkams bus leista sudaryti sutartis su Europos klubais ir įtraukti sąlygą lokautui pasibaigus vėl grįžti į NBA, toks sprendimas gali sugriauti Senojo žemyno krepšinio žaidėjų rinką bei daryti neigiamą įtaką.
Anot į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempiono Kauno „Žalgirio“ klubo persikėlusio „Toronto Raptors“ krepšininko Sonny Weemso agento Rogerio Montgomery, jo klientui problemų nekils – buvusio Kanados klubo gynėjo sutartyje nėra sąlygos, kuri leistų jam sugrįžti į NBA.
Tačiau tai, ką Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) siūlo „New Jersey Nets“ įžaidėjui Deronui Williamsui, nėra paranku Europos krepšiniui.
„Tai bus sudėtingas variantas tokio tipo krepšininkams“, – sakė R.Montgomery.