Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 08 13

Į krepšinio Šlovės muziejų priimtas Arvydas Sabonis ypatingai dėkojo „Trail Blazers“ klubo medikams

Geriausias visų laikų Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis oficialiai pravėrė žaidimo kūrėjo Jameso Naismitho krepšinio Šlovės muziejaus duris. Jaudinančioje ceremonijoje penktadienį Springfilde 46-erių lietuvis buvo pagerbtas už savo indelį į krepšinio istoriją.
Bilas Waltonas ir Arvydas Sabonis
B.Waltonas ir A.Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

220 cm ūgio milžinui A.Saboniui pakilus iš savo vietos, kai jis oficialiai buvo pakviestas į sceną, salėje susirinkę svečiai plojo atsistoję.

Pagal tradiciją lietuvį į sceną palydėjo anksčiau Šlovės muziejaus duris pravėręs narys – buvusi NBA lygos ir Portlando „Trail Blazers“ klubo legenda Bilas Waltonas.

„Ačiū, – susijaudinęs padėkos kalbą pradėjo A.Sabonis. – Šiandien yra labai ypatinga diena man ir mano šaliai. Man didžiulė garbė būti čia. Noriu padėkoti Šlovės muziejui, savo šeimai, tėvams, draugams, žaidėjams, su kuriais žaidžiau, treneriams... Ypatingai norėčiau padėkoti Portlando „Trail Blazers“ klubui ir jų medikams, kurie tikėjo manimi ir padėjo sugrįžti į profesionalų krepšinį po sudėtingų traumų. Būti olimpiniu čempionu ir būti čia su jumis, kartu su B.Waltonu – ačiū jums visiems!“

Po trumpos A.Sabonio kalbos salėje vėl nugriaudėjo aplodismentai, o žiūrovai pagerbdami Lietuvos krepšinio legendą pakilo iš savo vietų.

Išskirtinę pagerbimo šventę A.Saboniui žada ir Portlando miestas, kai lietuvis čia apsilankys rugpjūčio 18 dieną – pirmą kartą nuo 2003 metų, pasibaigus jo karjerai NBA lygoje.

A.Sabonis NBA lygoje rungtyniavo septynis sezonus (1995–2001 m. ir 2002–2003 m.) – visus „Trail Blazers“ ekipoje. NBA naujokų biržoje jis buvo pašauktas dar 1986 metais, tuomet aukščiausiu ne amerikiečiui šaukimu – 24, tačiau dėl politinės situacijos ir traumų į NBA lygą atvyko tik 1995 metais.

A.Sabonis šešis kartus buvo išrinktas geriausiu Europos krepšininku, tapo olimpiniu (1988 m. Seule su Sovietų rinktine) ir pasaulio čempionu (1982 m. Kolumbijoje su Sovietų rinktine). Lietuvai atgavus nepriklausomybę A.Sabonis padėjo mūsų šalies rinktinei laimėti du olimpinius medalius (bronzą 1992 m. Braselonoje ir 1996 m. Atlantoje) bei Europos vicečempionės titulą (1995 m. Graikijoje).

Verta pažymėti, jog pernai A.Sabonis buvo įtrauktas į FIBA Šlovės muziejų.

A.Sabonio kalba:


Tiesa, vakaro žvaigžde buvo ne A.Sabonis, o ekstravagantiškasis Dennisas Rodmanas, taip pat įamžintas J.Naistmitho krepšinio Šlovės muziejuje. Amerikietis į sceną žengė pasipuošęs sau būdingais ištaigingais rūbais, slėpdamas savo akis po akiniais nuo saulės.

Užlipęs ant scenos D.Rodmanas taip susijaudino, jog pamiršo kalbą ir buvo priverstas iš kišenės išsitraukti užrašus. Visgi penkis kartus NBA čempionas vėliau įsivažiavo ir braukdamas ašarą rėžė emocingą kalbą. Amerikietis atsiprašė, jog nėra geras tėvas ir padėkojo buvusiems treneriams, kurie jį auklėjo, kai jį paliko jo tėvas.

„Jei ne krepšinis, dabar galėjau būti jau miręs, benamis ar prekiautojas narkotikais“, – daugiau nei 10 minučių scenoje praleidęs prisipažino D.Rodmanas.

D.Rodmano kalba:


Į Šlovės muziejų šiemet taip pat įtraukti buvę NBA ir ABA lygų žaidėjai: Chrisas Mullinas, Artisas Gilmore’as, olimpinio aukso medalio savininkė Teresa Edwards, „trikampio“ puolimo sumanytojas, buvęs Los Andželo „Lakers“ ir Čikagos „Bulls“ komandų trenerio Philo Jacksono asistentas Texas Winteris, Stanfordo universiteto trenerė Tara VanDerveer, Filadelfijos universiteto treneris Herbas Magee, Bostono „Celtics“ klube žaidęs bei jį treniravęs Tomas Sandersas, taip pat krepšinio cirko Harlemo „Globetrotters“ atstovas Reece’as Tatumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais