2013 11 16 /08:17

Jonas Valančiūnas rungtyniavo kukliai, o „Raptors“ nusileido „Bulls“

NBA lygoje pralaimėjimą namuose patyrė Jono Valančiūno atstovaujama „Toronto Raptors“ (4-6) komanda, namuose 80:96 (16:27, 15:18, 23:29, 26:22) nusileidusi „Chicago Bulls“ (4-3) ekipai, žaidusiai be lyderio Derricko Rose'o.
Joakimas Noah ir Jonas Valančiūnas
Joakimas Noah ir Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po dviejų kėlinių „Bulls“ turėjo 14 taškų persvarą, o trečiąjį pradėjo spurtu 15:4, per kurį „Raptors“ suklydo šešis kartus per penkias minutes. Po šio spurto Toronto krepšininkai rimtesnio iššūkio svečiams mesti nebesugebėjo.

„Raptors“ ekipą nuo didesnio pralaimėjimo išgelbėjo vienas geriausių rungtynių karjeroje sužaidęs DeMaras DeRozanas, pasiekęs savo pelnytų taškų rekordą – 37. „Bulls“ ekipoje pirmą kartą šį sezoną nebuvo po kelio traumos atsigavusio lyderio Derricko Rose'o, kuris yra pasitempęs pakinklinę sausgyslę.

Jonas Valančiūnas rungtyniavo kiek daugiau nei 28 min. ir pelnė 4 taškus (2/5 dvit.), atkovojo 8 kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo ir keturis sykius prasižengė.

„Raptors“: D.DeRozanas (9/16 dvit., 4/6 trit., 7/10 baud.) 37, R.Gay (9 atk. kam.) 20, T.Hansbrough ir K.Lowry (8 rez. perd.) po 6.

„Bulls“: L.Dengas (9 atk. kam.) 19, J.Noah (7/10 dvit., 9 atk. kam.) 18, C.Boozeris 8 atk. kam.) ir J.Butleris po 16, K.Hinrichas 12.

Roy Hibbertas ir Paulas George'as

Rytų konferencijoje tęsiasi „Indiana Pacers“ (9-0) klubo nepralaimėtų mačų serija – šįkart prieš Indianos krepšininkus išvykoje 104:77 (31:21, 21:16, 23:24, 29:16) krito „Milwaukee Bucks“ (2-6) ekipa.

„Pacers“ komanda pakartojo geriausią visų laikų klubo sezono startą, kuris yra geriausias pasiekimas visoje NBA nuo 2002-2003 metų sezono, kai „Dallas Mavericks“ startavo su 14 iš eilės pergalių.

„Pacers“: R.Hibbertas (8/10 dvit., 8/8 baud., 10 atk. kam., 8 blok.) 24, P.George'as 22, L.Stephensonas 11, G.Hillas 9.

„Bucks“: O.J.Mayo (4/12 dvit.) 20, K.Middletonas ir G.Nealas po 11.

Tony Parkeris

Vakarų konferencijoje tempą diktuoja „San Antonio Spurs“ (9-1), iškovojusi taip pat devintąją pergalę NBA. „Spurs“ išvykoje 91:82 (16:29, 25:17, 19:21, 31:15) palaužė „Utah Jazz“ (1-9) ir šventė septintąją pergalę paeiliui.

Tris ketvirčius vieni lygos autsaiderių žaidė kur kas geriau nei „Spurs“ ekipa, tačiau miegantis milžinas pabudo ketvirtajame. Nors per pirmas 36 min. „Spurs“ pataikė tik vieną tritaškį, tačiau ketvirtajame kėlinuke atsiliekant 60:67 du tolimus metimus iš eilės susmeigė Borisas Diaw ir Danny Greenas, tris taškus pridėjo Tony Parkeris ir rezultatas tapo lygus – 69:69.

Užuodę kraujo kvapą „Spurs“ sustoti nebeketino, o labiausiai varžovus žudė Tony Parkeris, per lemiamas 12 minučių pelnęs 14 taškų.

„Spurs“: T.Parkeris (8/17 dvit.) 22,  B.Diaw (5/6 dvit.) 17, T.Duncanas (9 atk. kam.) 14.

„Jazz“: D.Favorsas (18 atk. kam.) 20, G.Haywardas (9 atk. kam.) 15, R.Jeffersonas 14, A.Burksas 12, E.Kanteris (9 atk. kam.) 10.