2013 05 27

Lietuvių atstovaujamas VEF tapo Latvijos krepšinio čempionu

Latvijos krepšinio čempionato penktosiose finalo serijos rungtynėse Rygos VEF klubas, kurį treniruoja Ramūnas Butautas, o jam atstovauja dar du lietuviai - Antanas Kavaliauskas bei Donatas Zavackas, namuose pirmadienį 100:81 (33:23, 19:19, 27:21, 21:18) nugalėjo "Ventspils" atstovus ir tapo Latvijos lygos čempionu. Finalo seriją VEF laimėjo 4:1.
Ramūnas Butautas
Ramūnas Butautas / Aliaus Koroliovo nuotr.

Rygos ekipa pralimėjo tik pirmąjį finalo serijos mačą, o vėliau sekė keturios VEF pergalės iš eilės.

„VEF“ gretose naudingai rungtyniavo abu lietuviai - A.Kavaliauskas per 24 minutes pelnė 12 taškų, atkovojo 6 ir peremė 4 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

D.Zavackas per 28 minutes įmetė 10 taškų, sugriebė 5 atšokusius kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojų gretose Willas Danielsas pelnė 19 taškų, Dairis Bertanis įmetė 18, Kristapas Janičienokas ir Earlas Rowlandas pridėjo po 16.

Svečių gretose išsiskyrė Folarinas Cambellas ir Arturas Berzinis atitinkamai surinkę 15 ir 14 taškų.