2013 11 03

„Lietuvos rytas“ patyrė ketvirtą nesėkmę iš eilės – VTB lygoje nusileido „Spartak“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas įkrito į rimtą duobę – puikiai sezoną pradėję vilniečiai Rusijoje patyrė ketvirtąją nesėkmę iš eilės. VTB Jungtinės lygos A grupės rungtynėse „Lietuvos rytas“ (2-2) 72:84 (14:14, 12:20, 25:23, 21:27) sekmadienį turėjo pripažinti Sankt Peterburgo „Spartak“ (1-2) pranašumą.
Darius Songaila
Darius Songaila / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Rungtynes geriau pradėję „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmajame ketvirtyje ilgokai pirmavo, tačiau paskutinę sekundę praleido tritaškį į savo krepšį – 14:14.

Po pertraukėlės „Spartak“ ekipa persvėrė rezultatą savo naudai ir vėliau pabėgo. Vilniečiai niekaip nesugebėjo įmesti nors vieno tolimo metimo, o šeimininkai tuo naudojosi ir skirtumą pavertė į dviženklį.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ sumažino atsilikimą, bet netrukus jis buvo atstatytas. Svečiams pavyko neleisti varžovams nutolti ir lemiamą ketvirtį „Lietuvos rytas“ pradėjo aktyvia gynyba bei sumažino deficitą iki 4 taškų – 53:57.

M.Gecevičius likus žaisti penkias minutes pataikė tritaškį (59:61), tačiau A.Jekovenko atsakė dvitaškiu su pražanga, o skubėti pradėję vilniečiai netrukus praleido dar vieną metimą – 59:66.

„Lietuvos rytas“ bandė gelbėtis tolimais metimais, kurie fatališkai nekrito, ir likus žaisti 2 minutes D.McGrathas tritaškiu įtvirtino „Spartak“ pranašumą – 73:61. Per likusį laiką vilniečiai dar pabandė išsigelbėti, tačiau varžovai jiems to neleido. Mačo pabaigoje be reikalo prasiženginėję vilniečiai varžovams leido persvarą padidinti.

„Spartak“: J.Homanas (9/18 dvit., 12 atk. kam.) 21, Y.Korolevas (4/5 dvit., 7 atk. kam.) 18, D.McGrathas (6 atk. kam., 7 rez. perd.) 15, S.Burttas 11.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis (4/8 dvit., 1/1 trit.) 15, D.Songaila (7/14 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.) 14, M.Gecevičius (1/5 trit.) 11, J.Palaciosas (5/7 dvit.) 10, S.Jelovacas (1/4 trit.) ir O.Cookas (8 rez. perd.) po 7, E.Bendžius (4/4 baud.) 4, S.Babrauskas 3, A.Glyniadakis (10 min., 1 atk. kam., 5 pražang.) 1, M.Tepičius ir T.Lydeka taškų nepelnė, o G.Orelikas nežaidė.

Šiose rungtynėse vilniečiai tritaškius metė vos 30-ies (6/18), o dvitaškius – 45 proc. (20/44) taiklumu. Be to, „Lietuvos rytas“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 34:40.

Artimiausias rungtynes „Lietuvos ryto“ krepšininkai dabar žais lapkričio 7-ąją dieną namuose, kur Eurolygoje priims Tel Avivo „Maccabi“ ekipą. VTB lygoje kitą mačą vilniečiai žais kitą sekmadienį (lapkričio 10-ąją) išvykoje su Nymburgo ČEZ.

Kiti VTB lygos sekmadienio rezultatai:

A grupė: Krasnojarsko „Jenisej“ (1-2) – Nymburgo ČEZ (2-2) 80:79 (16:16, 22:13, 22:27, 20:23)

Kazanės „Uniks“ (4-0) – Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (1-3) 76:68 (12:19, 28:18, 17:18, 19:13)

B grupė: Mariupolio „Azomvaš“ (2-2) – „Astana“ (2-2) 80:79 (14:23, 24:16, 29:23, 13:17)

Minsko „Čmoki“ (2-2) – Maskvos CSKA (4-0) 62:66 (12:18, 18:16, 15:13, 17:19)

Rygos VEF (1-3) – Maskvos sr. „Chimki“ (4-0) 71:90 (20:15, 7:24, 19:30, 25:21)

VEF ekipai Tomas Delininkaitis pelnė 13 taškų (2/2 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 5 kamuolius, 6 kartus suklydo ir perėmė du kamuolius.