Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Karūnuokite savaitgalį kokybišku turiniu.
2015 03 03

LMKL pirmenybėse – dramatiškos „Sūduvos“ ir čempionių "Kibirkšties" pergalės

Dvidešimt penktąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo vienvaldė lyderė „Utena“ (25/1), kuri svečiuose 86:60 (28:5, 9:23, 23:18, 26:14) pranoko Vilniaus „Jaunųjų talentų“ (5/21) krepšininkes.
Vilniaus „Jaunųjų talentų“ ir „Utenos“ dvikovoje laimėjo LMKL lyderės uteniškės
Vilniaus „Jaunųjų talentų“ ir „Utenos“ dvikovoje laimėjo LMKL lyderės uteniškės / Alfredo Pliadžio nuotr.

Reguliaraus sezono nugalėtojos pirmajame kėlinyje rungtyniavo ypač galingai – per 10 minučių sugebėjo susikrauti didžiulį pranašumą – 28:5. Vilniečių toks „Utenos“ žaidimas neišgąsdino. Priešingai, šeimininkės antrajame ketvirtyje pademonstravo mobilią gynybą ir greitą puolimą, o tai leido įpusėjus mačui gerokai sumažinti deficitą – 28:37.

Po didžiosios pertraukos „Jaunieji talentai“ toliau demonstravo puikų žaidimą ir 26-ąją minutę sumažino deficitą iki minimumo – 42:43. Alfredo Vainausko paprašyta minutės pertraukėlė vėl sutelkė „Uteną“. LKF taurės laimėtojos per likusį laiką į savąjį krepšį praleido vos 4 taškus, o pačios pelnė net 17 ir prieš lemiamą kėlinį turėjo saugų pranašumą – 60:46.

Ketvirtajame ketvirtyje „Utenos“ komanda išliko susikaupusi, todėl dar labiau padidino savo atotrūkį ir šventė pergalę rezultatu 86:60.

„Jaunieji talentai“: L.Juškaitė 18 (6 atk. kam.), G.Meškonytė 16, E.Mauraitė 9.

„Utena“: K.Alminaitė 21 (14 atk. kam.), E.Šulčiūtė 17, S.Linkevičienė 15 (5 atk. kam.), E.Šikšniūtė 14 (6 atk. kam.), E.Tarasevičiūtė 9.

„Fortūna“ iškovojo įtikinamą pergalę

Lengvą pergalę iškovojo Klaipėdos „Fortūna“ (14/12), kuri svečiuose rezultatu 90:54 (35:3, 15:13, 21:17, 19:21) pranoko Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/26) komandą.

Pirmąjį kėlinį klaipėdietės pradėjo neįtikėtinu spurtu 26:0, o Šiaulių ekipai pasižymėti pavyko tik likus žaisti daugiau nei dvi minutes. Per kėlinį varžovėms vos 3 taškus leidusi pelnyti „Fortūna“ išsiveržė į priekį – 35:3.

Antrajame ketvirtyje klaipėdietės ir toliau nemažino apsukų, o įpusėjus kėliniui pirmavo 40:13. Nors kėlinį „Fortūna“ laimėjo tik 15:13, tačiau per pirmąsias dešimt minučių susikrautas pranašumas leido prieš ilgąją pertrauką ir toliau išlaikyti įtikinamą pranašumą – 50:16.

Trečiąjį kėlinį 5 taškais pradėjo šiaulietės, tačiau tai tik neženkliai leido sušvelninti atsilikimą – 21:50. Per likusią kėlinio dalį „Fortūna“ ir toliau puolė sunkiai sustabdomai, o prieš paskutinį pervirtį pirmavo jau 71:33.

Paskutinės dešimt minučių tebuvo tik formalumas. Įpusėjus kėliniui „Fortūna“ pirmavo įtikinamai – 88:48, iki rungtynių pabaigos neatsipalaidavo ir šventė pergalę 90:54.

„Šiauliai-Universitetas“: U.Bukauskaitė (8 atk. kam.) 19, K.Turomsha (5 rez. perd.) 13, A.Tamutytė (8 atk. kam.) 11, S.Kuodienė 7.

„Fortūna“: M.Solopova (6 atk. kam.) 21, R.Mizgerytė (8 atk. kam.) 16, L.Aglinskaitė 14, B.Gudelionytė 13.

„Sūduva“ pranoko „Hoptrans-Sirenas“

Pergalę po atkaklios kovos iškovojo Marijampolės „Sūduvos“ (20/6) ekipa, kuri 78:73 (19:18, 14:23, 22:21, 23:11) rungtynių pabaigoje palaužė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ (12/14).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo marijampolietės, kurios sužaidus beveik 5 minutes pirmavo 10:4, tačiau Kornelijos Balčiūnaitės dvitaškiai leido „Hoptrans-Sirenoms“ varžoves prisivyti – 9:10. Per likusį kėlinio laiką kova vyko taškas, tačiau ketvirtį dvitaškiu baigė Laima Rickevičiūtė ir leido „Sūduvai“ išsiveržti į priekį – 19:18.

Antrajame kėlinyje apkarpą 9:0 sėkmingai sužaidusios kaunietės varžoves paliko už nugaros – 29:21, tačiau 4 Ivetos Šalkauskės taškai „Sūduvai“ vėl leido priartėti – 25:29. Likus žaisti 2 minutes, Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės dvitaškis vėl padidino „Hoptrans-Sirenų“ pranašumą (39:33), o prieš ilgąją pertrauką kaunietės buvo priekyje – 41:33.

Iki trečiojo ketvirčio vidurio „Hoptrans-Sirenos“ išlaikė apčiuopiamą pranašumą ir pirmavo 50:41, tačiau 8 marijampoliečių taškai be atsako leido „Sūduvai“ atsilikimą sumažinti iki 2 taškų – 48:50. Visgi per likusį kėlinio laiką rinkti taškus geriau sekėsi Kauno rajono komandai, kuri prieš lemiamą kėlinį buvo priekyje 62:55.

Lemiamame ketvirtyje ir toliau žingsneliu priekyje buvo „Hoptrans-Sirenos“, kurios sužaidus beveik 4 minutes pirmavo 68:61. Tačiau 7 taškus be atsako pelniusi „Sūduva“ išlygino rezultatą (68:68), likus žaisti 2 minutes grąžino intrigą ir privertė Liną Šalkų paprašyti minutės pertraukėlės. Nors kaunietės po Rasos Knyzaitės dvitaškio buvo išsiveržusios į priekį (70:68), tačiau tolimą metimą pataikė Ela Briedytė ir nusvėrė svarstykles jau į „Sūduvos“ pusę – 71:70. Likus žaisti minutę, rezultatas ir vėl buvo lygus (73:73), tačiau vieną baudos metimą realizavusi Sandra Baliutavičūtė išvedė „Sūduvą“ į priekį – 74:73. Paskutinį tašką padėjo Santa Okockytė, kuri realizavo baudų metimus, pataikė dvitaškį ir leido „Sūduvai“ švęsti pergalę 78:73.

„Hoptrans-Sirenos“: K.Balčiūnaitė (14 atk. kam.) 16, R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir A.Baronėnaitė po 13, R.Knyzaitė 10.

„Sūduva“: I.Šalkauskė (12 atk. kam.) 33, S.Baliutavičiūtė (10 atk. kam.) 11, S.Okockytė (6 rez. perd.) 10, E.Briedytė 9.

LMKL čempionės iškovojo labai svarbią pergalę

Dramatišką pergalę šventė titulą ginančios Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (13/13) krepšininkės, svečiuose 59:58 (14:9, 12:13, 23:22, 10:14) palaužusios Kauno „Aistes-LSU-Paradis“ (15/11).

Visas rungtynes vyko atkaki kova taškas į tašką, o susitikimo nugalėtojos sprendėsi paskutinėmis minutėmis.

Iki mačo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei minutę Jolanta Marmienė tritaškiu priartino šeimininkes (58:59), tačiau per likusį laiką nė vienai komandai pasižymėti nepavyko, nors likus 20 sekundžių Nyshia Hammonds galėjo padidinti viešnių pranašumą, bet prametė abi baudas.

„Aistės-LSU-Paradis“: L.Svarytė (16 atk. kam.) ir N.Skadaitė po 16, J.Marmienė 12, M.Petrauskaitė 10 (7 atk. kam.).

„Kibirštis-VIČI“: N.Hammonds 19 (10 atk. kam.), E.Šniokaitė 14, D.Šarauskaitė 10 (5 atk. kam.).

Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius