2013 09 12

Meksikos krepšininkai pirmą kartą laimėjo Amerikos čempionatą

Trečiadienį Venesueloje pasibaigusį Amerikos krepšinio čempionatą pirmą kartą laimėjo Meksikos rinktinė.
Meksikos krepšinio rinktinė
Meksikos krepšinio rinktinė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lemiamoje dvikovoje Meksikos krepšininkai 91:89 (26:18, 22:27, 18:26, 25:18) įveikė Puerto Riko ekipą, kuri sidabrą iškovojo po ketverių metų pertraukos.

Bronzos medaliai įveikti čempionės titulą praradusiai Argentinos rinktinei, kuri mažajame finale 103:93 (26:20, 19:25, 24:23, 34:25) nugalėjo Dominikos Respublikos penketuką.

Visos keturios paminėtos komandos iškovojo kelialapius į 2014 metų pasaulio krepšinio čempionatą Ispanijoje.

Amerikos pirmenybėse nedalyvavusi JAV rinktinė planetos pirmenybėse dalyvaus, kaip olimpinė čempionė, o daugkartinė žemyno čempionė Brazilijos ekipa pralaimėjo visas keturias grupės turnyro rungtynes ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Aiškios 14 iš 24 rinktinių, dalyvausiančių pasaulio čempionate:

Pasaulio čempionate kaip nugalėtoja dalyvaus Ispanijos rinktinė ir šeimininkai bei olimpiniai čempionai amerikiečiai.

Iš Amerikos žemyno į pasaulio pirmenybes pateko Meksika, Puerto Rikas, Argentina, Dominikos Respublika; iš Afrikos – Angola, Egiptas ir Senegalas; iš Azijos – Iranas, Filipinai ir Pietų Korėja; iš Okeanijos – Australija ir Naujoji Zelandija.

Dar šešios komandos paaiškės po Europos čempionato, o keturios rinktinės į pasaulio pirmenybes pateks vardinių kvietimų pagalba.