Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2012 05 09

NBA atkrintamosios: „Bulls“ kol kas išvengė fiasko, „Pacers“ po 7 metų pertraukos žais antrajame etape

Po antradienio naktį sužaistų NBA rungtynių Rytų konferencijoje paaiškėjo tik viena komandą, kuri tęs kovą kitame atkrintamųjų varžybų etape. Tai – Indianos „Pacers“ klubas.
Danny Grangeris ir Davidas Westas
Danny Grangeris ir Davidas Westas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Pacers“ krepšininkai pirmą atkrintamųjų varžybų etapą įveikė pirmą kartą per 7 metus. Lemiamą pergalę, atvėrusią kelią į kitą etapą, „Pacers“ iškovojo namuose: rezultatu 105:87 (28:19, 22:28, 19:24, 36:16) palaužė Orlando „Magic“ ekipą. Serijoje iki keturių pergalių „Pacers“ triumfavo 4:1.

Likus žaisti kiek daugiau nei 8 minutes „Pacers“ persvara siekė vos du taškus (80:78), tačiau likusią mačo dalį šeimininkai baigė atkarpa 25:9 ir nepaliko priešininkams jokių vilčių.

Nugalėtojams 25 taškus surinko Danny Grangeris, 19 – Darrenas Collisonas (6 rez. perd.), 15 – George'as Hillas, 12 – Davidas Westas (8 atk. kam.), 11 – Roy'us Hibbertas. Jameeras Nelsonas pralaimėjusiems pelnė 27, Glenas Davisas (8 atk. kam.) – 15, Ryanas Andersonas – 14, J.J.Reddickas – 12 taškų.

„Celtics“ nesugebėjo padėti galutinio taško

Pergalę, išsaugojusią viltis patekti į kitą etapą, šventė Atlantos „Hawks“ komanda, savų sirgalių akivaizdoje 87:86 (15:21, 25:19, 26:24, 21:22) įveikusi Bostono „Celtics“. „Hawks“ sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą – 2:3.

Atlantos krepšininkai nenusvilo net ir per paskutiniąsias 6,5 minutės tepelnę vos šešis taškus. „Celtics“ paskutinėmis akimirkomis turėjo progą persverti rezultatą, bet Paulo Pierce'o metimas skriejo pro šalį. Savo šansą turėjo ir kamuolį perėmęs Rajonas Rando, bet metimo jam atlikti nepavyko.

Scanpix/AP nuotr./Taj Gibsonas

Nugalėtojams Alas Horfordas (11 atk. kam.) surinko 19, Jeffas Teague'as – 16, Joe Johnsonas ir Marvinas Williamsas – po 15, Joshas Smithas (16 atk. kam., 6 rez. perd.) – 13 taškų. Pralaimėjusiems Kevinas Garnettas bei P.Pierce'as pelnė po 16, Ray'us Allenas – 15, Brandonas Bassas – 14, R.Rondo (12 rez. perd.) – 13 taškų.

„Bulls“ išvengė fiasko ir išlaikė intrigą serijoje

NBA Rytų konferencijos reguliariojo sezono nugalėtoja Čikagos „Bulls“ ekipa bent jau laikinai sugebėjo išvengti fiasko. Penktosiose ketvirtfinalio rungtynėse Čikagos krepšininkai namuose 77:69 (17:16, 18:10, 22:22, 20:21) įveikė Filadelfijos „76ers“ krepšininkus ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą – 2:3.

Be dviejų lyderių – Derricko Rose'o ir Joakimo Noah – rungtyniavusiam „Bulls“ klubui kol kas pavyko išvengti scenarijaus, kuris per visą NBA lygos istoriją buvo nutikęs vos penkis kartus, kai reguliariojo sezono nugalėtoja iš atkrintamųjų varžybų pasitrauktų jau pirmajame etape.

Dvikovoje netrūko įtampos. Antrajame kėlinyje kovodami dėl atšokusio kamuolio vienas kitam į atlapus kibo Tajus Gibsonas ir Eltonas Brandas. Tiesa, komandos draugai netruko išskirti įsismarkavusių krepšininkų, o dvikovos arbitrai jokių drastiškų priemonių nesiėmė, apsiribodami techninėmis pražangomis abiem susistumdymo dalyviams.

Nugalėtojams 24 taškus pelnė Luolas Dengas (tritaškiai 4/5, 8 atk. kam.), 19 – Carlosas Boozeris (13 atk. kam., 6 rez. perd.), 8 – T.Gibsonas (7 atk. kam.). Svečių gretose pasižymėjo Jrue Holiday'us (16 tšk.), Louisas Williamsas (13 tšk.) bei Spenceris Hawesas (11 tšk. ir 14 atk. kam.) ir Andre Iguodala (11 tšk.).