Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2015 04 16

NBA MVP kandidatai: kas nugvelbs titulą?

Pasibaigus NBA reguliariajam sezonui, belieka sulaukti įdomiausio lygos akordo – naudingiausio sezono žaidėjo apdovanojimo. Pagrindiniais kandidatais yra laikomi Stephenas Curry, Jamesas Hardenas ir Russellas Westbrookas. Tačiau kokie nuopelnai užtikrina garbingą titulą? Į šį klausimą bando atsakyti „Bleacher Report“ NBA apžvalgininkas Howardas Beckas.
Stephenas Curry, Russellas Westbrookas ir Jamesas Hardenas
Stephenas Curry, Russellas Westbrookas ir Jamesas Hardenas / 15min.lt montažas

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Prieš socialinių tinklų ir nuodugnios statistikos erą debatai dėl naudingiausio sezono žaidėjo buvo daug paprastesni.

Žaidėjai žaidė, balsuotojai balsavo, rezultatai buvo paskelbiami. Nebuvo švaistoma tiek daug energijos nesibaigiantiems ginčams ir diskusija neprasidėdavo gruodžio mėnesį. 

Tačiau padidėjęs susidomėjimas nėra blogai. Atsirado tik daugiau kampų, iš kurių galima žvelgti į šią diskusiją. Patobulėjusi statistika padidino galimybes nuspręsti teisingai.

Pastarieji 32 laureatai buvo iš komandų, kurios iškovojo bent 50 pergalių.

Šį sezoną pasirinkimas kaip niekad įvairus. Stephenas Curry ir Jamesas Hardenas galbūt ir yra pagrindiniai favoritai, tačiau LeBronas Jamesas, Russellas Westbrookas, Chrisas Paulas ir Anthony Davisas yra dėmesio verti kandidatai. Galima pirmą vietą atiduoti bet kuriam iš jų ir tai protingai pagrįsti.

Dabar jau mes – žiniasklaida ir sirgaliai – turime apsispręsti, ką mums reiškia „naudingiausias sezono žaidėjas“?

Ar tai geriausias žaidėjas geriausioje komandoje? Ar tai žaidėjas su įmantriausia statistika? Ar žaidėjas, kuris labiausiai padėjo savo komandai? Nepakeičiamiausias žaidėjas? Žaidėjas, kuris nulėmė sezoną?

Ar svarbu praleistos rungtynės? Kiek mažiausiai jų gali praleisti sezono MVP?

Ar komandos rezultatai svarbūs? Kiek svarbūs?

Pastarieji 32 laureatai buvo iš komandų, kurios iškovojo bent 50 pergalių. Ar šis precedentas svarbus?

Aš savo balsą atiduosiu Stephenui Curry, tačiau mano kriterijai gali skirtis nuo kitų 129 balsuotojų.

Ir tai nėra blogai. Rinkimai niekaip neįpareigoja renkančiojo. Tu balsuoji už tą, kuris tau atrodo geriausias.

Jeigu rinktume geriausią žaidėją geriausioje komandoje, tuomet nugalėtoju taptų Stephenas Curry.

Jeigu rinktume geriausią žaidėją geriausioje komandoje, tuomet nugalėtoju taptų Stephenas Curry.

Nepakeičiamiausias? Jamesas Hardenas, Russellas Westbrookas arba LeBronas Jamesas.

Geriausia statistika? Anthony Davisas ir Russellas Westbrookas užsitikrino solidžius skaičius.

Aš apklausiau NBA apžvalgininkus, kurie man papasakojo apie savo kriterijus.

Samas Smithas, apžvelgiantis „Chicago Bulls“ nuo Michaelo Jordano laikų ir jau balsavęs 30-yje rinkimų, sako, kad formulė yra paprasta, bet kartu ir sudėtinga.

„Pagrindinė formulė yra geriausias žaidėjas geriausioje komandoje, turintis geriausią sezoną. Todėl laimės Stephenas Curry“, – teigia apžvalgininkas.

„Tai tikrai nėra statistinis/analitinis apdovanojimas ir niekada nebuvo. Nebent kas nors padaro ką nors istorinio, kaip Michaelas Jordanas 1988 metų sezone, kai vidutiniškai pelnė 37 taškus“, – legendinį pasiekimą prisiminė S.Smithas.

Istorija rodo, kad žaidėjai privalo žaisti laiminčiose komandose.

Anot eksperto, mažai tikėtina, kad šiemet apdovanojimas atiteks Anthony Davisui ar Russellui Westbrookui: „Istorija rodo, kad žaidėjai privalo žaisti laiminčiose komandose.“

CBSSports.com apžvalgininkas Zachas Harperis mano, kad neverta prisirišti prie istorijos: „Tai ne viską lemia. Lyga visuomet vystosi. Negalima net lyginti, ką žaidėjas galėjo prieš 15 metų ir ką gali dabar, nes taisyklės labai pasikeitė. Tačiau komandos rezultatai lemia nemažai.“

Jeigu žaidėjo vertė yra matuojama komandos pergalėmis, tuomet Stephenas Curry yra aiškus nugalėtojas. Tačiau iš to kyla kontrargumentas: kur būtų „Rockets“ be Jameso Hardeno? „Cavaliers“ be LeBrono Jameso? „Thunder“ be Russello Westbrooko?

„Chicago Tribune“ žurnalistas KC Johnsonas savo geriausiųjų penketuką išdėstė taip: S.Curry, L.Jamesas, J.Hardenas, R.Westbrookas, A.Davisas.

Kur būtų „Rockets“ be Jameso Hardeno? „Cavaliers“ be LeBrono Jameso? „Thunder“ be Russello Westbrooko?

Kodėl LeBronas Jamesas aplenkė Jamesą Hardeną?

„Cavaliers“ nuo loterijos perėjo iki kandidatų į čempionus. Be to negalima ignoruoti ir „Heat“ subyrėjimo jam pasitraukus“, – mano K.Johnsonas.

„San Antonio Express-News“ veteranas Mike'as Monroe sutinka, kad nugalėtojas turėtų būti iš geriausios komandos, tačiau išskiria Russellą Westbrooką, kuris sugebėjo išlaikyti Oklahomos klubą konkurencingą, netekus Kevino Duranto ir Serge'o Ibakos.

Jasonas Lloydas jau nusprendė savo balsą skirti LeBronui Jamesui: „Jis pakėlė visą komandą į viršų. Jis atvyko į komandą, kuri per trejus metus pakeitė tris trenerius, su siaubingais rezultatais pastaruosius ketverius metus ir sugebėjo ją stabilizuoti. Jokiam kitam žaidėjui tai nebūtų pavykę.“

Galiausiai vis tiek viską lemia žaidėjo vertė komandai. Aišku, tai ne R.Westbrooko kaltė, kad „Thunder“ nepateko į atkrintamąsias, tačiau negalima kaltinti Stepheno Curry ar LeBrono Jameso, kad jie turi geresnius pagalbininkus.

Mano pirma vieta atitenka Stephenui Curry. Už jo rikiuojasi Jamesas Hardenas. Taip nusprendžiau dėl „Warriors“ dominavimo ir S.Curry nuopelnų. Jis daug naudingesnis negu J.Hardenas ir geresnis gynėjas. J.Hardenas įmeta daugiau, tačiau tik dėl to, kad žaidžia daugiau minučių. S.Curry ketvirtajame kėlinyje sėdi ant suolo, nes subombarduoja varžovus per pirmus tris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos