2013 04 28

NBA: „Rockets“ klubas atsidūrė ant iškritimo ribos, „Bulls“ klubas trečią pergalę pasiekė tik po trijų pratęsimų

NBA lygos atkrintamųjų varžybų pirmajame etape naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku buvo sužaistos ketverios rungtynės – visos serijos žaidžiamos iki keturių pergalių.
Nate'as Robinsonas sužaidė įspūdingai.
Nate'as Robinsonas sužaidė įspūdingai. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Trečią pralaimėjimą iš eilės patyrė ir ant prarajos krašto atsidūrė Donato Motiejūno atstovaujama „Houston Rockets“ ekipa, kuria namuose 101:104 (19:39, 30:27, 27:14, 25:24) nusileido „Oklahoma City Thunder“ krepšininkams.

Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje „Thunder“ pirmauja 3:0.

Mačo pabaigoje nugalėtojas keitėsi net kelis kartus, o po F.Garcia tritaškio likus žaisti minutei „Rockets“ pirmavo 99:97. Tačiau tritaškį įmetė ir K.Durantas, o J.Hardenas prarado kamuolį ir jam teko prasižengti prieš D.Fisherį. Gynėjas sumetė baudų metimus ir „Thunder“ pirmavo 102:99.

Per likusias 8 sekundes J.Hardenas įmetė dvitaškį ir Hiustono krepšininkams teko prasižengti, tačiau R.Jacksonas sumetė baudas, o lemiamas C.Delfino tritaškis skriejo pro šalį.

Donatas Motiejūnas buvo registruotas mačui, tačiau į aikštę trenerio sprendimu neišėjo. „Thunder“ ekipoje dėl traumos nežaidė vienas svarbiausių žaidėjų – Russellas Westbrookas, kuriam teko atlikti kelio operaciją.

„Thunder“: K.Durantas (9/21 dvit., 4/9 trit., 11/13 baud., 14 atk. kam.) 41, S.Ibaka (11 atk. kam.) 17, R.Jacksonas 14, K.Martinas 12.

„Rockets“: J.Hardenas (7/14 dvit., 2/8 trit., 10/15 baud.) 30, C.Parsonsas 21, F.Garcia 18, C.Delfino 11.

Neįtikėtinas mačas sužaistas Čikagoje, kur Bulls krepšininkai tik po trijų pratęsimų 142:134 (25:26, 33:29, 18:29, 35:27, 10:10, 6:6, 15:7) palaužė Bruklino „Nets“ ir Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijoje pirmauja 3:1.

Antrojo kėlinio pabaigoje aikštėje kilo susistumdymas tarp N.Robinsono ir C.J.Watsono.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes „Bulls“ ekipa atsilikinėjo nuo varžovų 95:109, tačiau 175 cm ūgio Nate'as Robinsonas surengė įspūdingą pasirodymą. Mažasis įžaidėjas pelnė 12 taškų iš eilės ir po spurto 14:0 „Bulls“ krepšininkai išlygino rezultatą (109:109) ir išplėšė pratęsimą. N.Robinsonas per ketvirtąjį kėlinį pelnė net 24 taškus.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje antrąjį pratęsimą jau reikėjo išplėšti „Nets“ ekipai, kurios puolėjas J.Johnsonas paskutinėmis sekundėmis pataikė dvitaškį (121:121) – prieš tai N.Robinsonas Čikagos ekipą buvo išvedęs į priekį neįtikėtinu dvitaškiu. Antrojo pratęsimo pabaigoje „Bulls“ vidurio puolėjas J.Noah galėjo išplėšti pergalę, tačiau jo metimas su sirena buvo netaiklus.

Tik per trečiąjį pridėtinį laiką Čikagos krepšininkai sugebėjo išsiveržti į priekį, pradėję pratęsimą spurtu 6:1 ir pergalės iš rankų nebepaleidę.

Penktosios serijos rungtynės antradienio naktį bus žaidžiamos Brukline. Laimėjusi jas Čikagos ekipa žengtų į konferencijos pusfinalį, kur jos lauks „Miami Heat“ arba „Milwaukee Bucks“ klubas.

„Bulls“: N.Robinsonas 34, C.Boozeris (8 atk. kam.) 21, K.Hinrichas (14 rez. perd.) 18, J.Butleris 16, J.Noah (13 atk. kam.) ir L.Dengas (8 atk. kam., 6 rez. perd.) po 15, T.Gibsonas 10.

„Nets“: D.Williamsas (10 rez. perd., 7 kld.) 32, B.Lopezas (11 atk. kam.) 26, J.Johnsonas 22, G.Wallace'as (9 atk. kam.) 17, Reggie Evansas (13 atk. kam.) 15, Andray Blatche 13.

Arši kova vyksta Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje, kurs „Memphis Grizzlies“ ir „Los Angeles Clippers“ serijos rezultatas tapo lygos 2:2.

„Grizzlies“ krepšininkai namuose 104:83 (33:25, 13:22, 25:20, 33:16) iškovojo pergalę prieš „Clippers“ ir išlygino serijos rezultatą.

Memfio krepšininkams pergalę iškovoti padėjo puikiai sužaistas lemiamas ketvirtis, kurio pradžioje „Grizzlies“ spurtavo 19:5 ir įgijo 20-ies taškų persvarą – 96:76.

Visose iki šiol šių komandų rungtynėse atkrintamosiose varžybose laimėdavo ekipa, atkovojusi daugiau kamuolių. Šį kartą „Grizzlies“ šioje kategorijoje varžovus pranoko 45:28.

Serijoje prireiks mažiausiai šešerių rungtynių – kitas susitikimas vyks Los Andžele, o šeštas mačas – Memfyje. Pernai šios komandos Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje kovojo visas septynerias rungtynes.

„Grizzlies“: M.Gasolis (13 atk. kam.) ir Z.Randolphas po 24, T.Prince'as ir M.Conley (13 rez. perd.) po 15, T.Allenas ir Q.Pondexteris po 10.

„Clippers“: B.Griffinas (10 atk. kam.) ir C.Paulas po 19, E.Bledsoe 9.

Dar vienoje Rytų konferencijos serijoje „Atanta Hawks“ krepšininkai namuose 90:69 (27:14, 27:16, 21:19, 15:20) palaužė „Indiana Pacers“ ir sušvelnino serijos rezultatą 1:2.

Atlantos ekipa susitikimą praktiškai laimėjo per pirmąją mačo pusę, kurios metu įmetė 54 taškus, o varžovams leido pelnyti vos 30.

Ketvirtosios serijos rungtynės vyks vėl Atlantoje, o po jų serija kelsis į Indianą.

„Hawks“: A.Horfordas (16 atk. kam.) 26, J.Smithas 14, J.Teague 13.

„Pacers“: D.Westas 18, P.George'as (9 atk. kam.) 16, G.Greenas 10.