Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2012 05 05

NBA: trigubą dublį surinkęs Rajonas Rondo grįžo su trenksmu, Alui Harringtonui sulaužyta nosis, „Nuggets“ įveikė „Lakers“ (visi rezultatai)

Penktadienį sužaistos trejos Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamosios rungtynės, kuriose visas pergales iškovojo arenų šeimininkai.
Rajonas Rondo
Rajonas Rondo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmąją pergalę šio sezono atkrintamosiose varžybose iškovojo Denverio „Nuggets“ klubas. George'o Karlo auklėtiniai, namų arenoje 99:84 (30:14, 25:25, 17:26, 27:19) nugalėjo Los Andželo „Lakers“ ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1-2.

Svečiai šiose rungtynėse pirmavo tik pirmojo kėlinio pradžioje, o įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus (12:12), tačiau tuomet aikštės šeimininkai surengė spurtą 18-2 ir po pirmo kėlinio turėjo 16 taškų persvarą (30:14).

Antro ketvirčio metu abi komandos rungtyniavo taškas į tašką ir „Nuggets“ išlaikė turimą persvarą, bet po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė – „Lakers“ trečią kėlinį pradėjo „sausu“ spurtu 0-6 ir sumažino savo deficitą iki 10 taškų (55:45).

Po kelių minučių svečiai pelnė 7 taškus be atsako ir priartėjo iki 5 taškų (67:62). Visgi lemiamo ketvirčio metu savo sąlygas diktavo aikštės šeimininkai, kurie atstatė dviženklę persvarą (84:74), o likus rungtyniauti dvi minutes Danilo Gallinari pataikė abi baudas, Andre Milleris smeigė tritaškį ir rungtynių nugalėtojas abejonių nekėlė (93:81).

Tiesa, komandos pergalę apkartino patirta puolėjo Alo Harringtono trauma.

32 metų 206 cm ūgio krepšininkui lūžo nosis trečiojo kėlinio pabaigoje, kuomet kovojant dėl kamuolio A.Harringtonui alkūne į veidą trenkė „Lakers“ vidurio puolėjas Andrew Bynumas.

Puolėjas paliko aikštę ir daugiau į ją nebegrįžo. Ar A.Harringtonas galės rungtyniauti ketvirtose serijos rungtynėse, kol kas nėra žinoma.

„Nuggets“: Ty Lawsonas 25 (8/16 dvit., 1/3 trit., 6/7 baud., 7 rez. perd.), JaVale'as McGee 16 (15 atk. kam.), Danilo Dallinari (6 atk. kam.) ir Andre Milleris (6 rez. perd.) po 13, Kennethas Fariedas 12 (15 atk. kam.), Arronas Afflalo 10.

„Lakers“: Kobe Bryantas 22 (4/13 dvit., 3/10 trit., 5/6 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 6 kld.), Andrew Bynumas 18 (12 atk. kam.), Pau Gasolis 16 (7 atk. kam.), Ramonas Sessionsas 15 (9 atk. kam., 6 rez. perd.).

Po vieno praleisto mačo sugrįžęs Rajonas Rondo atliko trigubą dublį ir padėjo Bostono „Celtics“ klubui iškovoti sunkią pergalę. Doco Riverso treniruojama komanda namuose po pratęsimo 90:84 (17:19, 23:19, 20:20, 20:22, 10:4) palaužė Atlantos „Hawks“ krepšininkus.

Rytų konferencijos ketvirtfinalyje „Celtics“ išsiveržė į priekį 2-1 ir kitos rungtynės Bostone bus žaidžiamos sekmadienį.

R.Rondo šiame mače pelnė 17 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Įžaidėjui atkrintamosiose tai buvo septintas trigubas dublis ir amerikietis jau 26 rungtynėse iš eilės atlieka dviženklį rezultatyvių perdavimų skaičių.

Per pirmus du kėlinius Tracy McGrady pelnė 10 taškų, bet vėliau amerikietis susižeidė dešinės kojos čiurną ir per likusius du ketvirčius nepataikė nei vieno metimo „iš žaidimo“. Atlantos klubas taip pat vertėsi be kelio traumą patyrusio Josho Smitho, tuo tarpu į „Celtics“ gretas po maždaug mėnesio pertraukos sugrįžo Ray Allenas, kuris pelnė 13 taškų bei atkovojo 6 kamuolius.

„Nors ir esame nukraujavę, tačiau mes visuose mačuose kovojame iki galo. Tai labai daug ką pasako apie komandą, kurios sudėtis yra praretėjusi, bet atkrintamosiose pati gali susikurti progas iškovoti pergalei. Dabar turėjome gerą galimybę laimėti, tačiau ja nepasinaudojome“, – šnekėjo „Hawks“ strategas Larry Drew.

„Celtics“: Paulas Pierce'as 21 (2/9 dvit., 1/3 trit., 14/14 baud.), Kevinas Garnettas 20 (13 atk. kam.), Rajonas Rondo 17 (7/21 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud., 14 atk. kam., 12 rez. perd.), Ray Allenas 13 (6 atk. kam.), Brandonas Bassas 8, Mickaelis Pietrusas 6.

„Hawks“: Joe Johnsonas 29 (8/21 dvit., 3/7 trit., 4/5 baud., 8 atk. kam.), Jeffas Teague 23, Tracy McGrady 12 (9 atk. kam.), Erickas Dampieras 6.

Antrą pergalę iš eilės iškovojo ir Rytų konferencijos ketvirtfinalio seriją persvėrė Filadelfijos „76ers“, kuri namuose 79:74 (19:20, 21:19, 11:21, 28:14) nugalėjo Čikagos „Bulls“ atstovus.

„76ers“ serijoje laimi 2-1 ir ketvirtosios rungtynės sekmadienį bus žaidžiamos taip pat Filadelfijoje.

„Mes dabar turime puikią galimybę laimėti šią seriją ir bandysime šiuo šansu pasinaudoti“, – kalbėjo svarbiausiomis mačo akimirkomis 10 taškų pelnęs S.Hawesas.

Trečiajame kėlinyje kairės kojos čiurną pasitempė „Bulls“ aukštaūgis J.Noah, bet Prancūzijos pilietybę turintis atletas ant parketo šlubčiodamas sugrįžo paskutiniame ketvirtyje. Čikagos komanda jau iki sezono pabaigos yra praradusi Derricką Rose'ą.

„Tai buvo skaudus pralaimėjimas, bet manau, jog mūsų vaikinai nepalūš ir liks susikoncentravę. Esame dabar nukraujavę, tačiau mes turime tokią komandą, kuri išeis ant parketo ir kovos iš visų jėgų“, – sakė Luolas Dengas.

„76ers“: Spenceris Hawesas 21 (6/14 dvit., 1/1 trit., 6/6 baud., 9 atk. kam.), Jrue Holiday 17 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Evanas Turneris 16 (9 atk. kam.), Lou Williamsas 14, Thaddeusas Youngas 6 (11 atk. kam.).

„Bulls“: Carlosas Boozeris 18 (9/17 dvit., 10 atk. kam.), Richardas Hamiltonas 17 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Joakimas Noah (7 atk. kam.) ir Johnas Lucasas po 12, Tajus Gibsonas 6 (7 atk. kam.).

Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?