2011 01 16

NBA Rytų ir Vakarų konferencija: kas šį sezoną laukia lyderių?

Nors NBA čempionato kovos dar tik įpusėjo, tačiau jau dabar galima pabandyti nuspėti, kokios perspektyvos laukia stipriausių lygos komandų šio sezono pabaigoje. Siūlau pasižvalgyti į Vakarų ir Rytų konferencijos lyderius bei pabandyti nuspėti, kas jų laukia šiemet.
Los Andželo krepšininkai gina čempionų vardus.
Los Andželo krepšininkai gina čempionų vardus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Los Andželo „Lakers“

Pliusai: Pastarųjų dviejų NBA sezonų čempionai sugebėjo išlaikyti komandos branduolį. Kalbant apie atsarginius žaidėjus, Sashos Vujaciciaus ir Jordano Farmaro persikėlimas į kitas komandas neturėjo neigiamų pasekmių, nes jų vietą užėmė du patyre „vilkai“ – Steve`as Blake`as ir Mattas Barnesas. Reikia nepamiršti, kad šiemet „Lakers“ naujokų biržoje pasikvietė keletą perspektyvių žaidėjų, galinčių pavaduoti pagrindinius komandos žmones. Žinoma, didžiausias komandos pliusas – patirtis. Prisiminkime ir tai, kad Los Andželo komanda žaidė trijuose pastaruosiuose NBA finalo serijose, tad tarpusavio žaidimo patirties šiems vyrukams tikrai netrūksta.

Minusai: Nors šio sezono pačioje pradžioje „Lakers“ patvirtino savo čempionišką charakterį ir sau nuo kelio „šluodavo“ visus varžovus, vėliau komanda pateko į duobę. Galima spėti, kad pralaimėjimų priežastis buvo ne tiek žaidimo sugebėjimų stoka, kiek psichologinės priežastys: kuomet ištisus metus laimi, pradedi atsipalaiduoti. Nereikia pamiršti ir auksinės sporto taisyklės, kad silpnesni visada demonstruoja geriausią žaidimą prieš stipresniuosius, o kadangi „Lakers“ čempionai, kiekvieną kartą jie priskiriami prie susitikimo favoritų.

Perspektyvos: Nors Majamio „Heat“ kol kas atrodo  grėsmingi, visgi „Lakers“ strategas Philas Jacksonas sezoną baigs dar kartą tapdamas NBA čempionu.

San Antonio „Spurs“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

Pliusai: „Spurs“ turi keistą tradiciją: tapę čempionais jie jau keletą sezonų atrodo blankiai. Kaip tik tokius pastaruosius sezonus turėjo San Antonio krepšininkai. Tad jei šis jų sezonas bus „sėkmingasis“, galime tikėtis sunkių akimirkų „Spurs“ varžovams. Žinoma, negalima nepaminėti šios komandos sudėties stabilumo. Visi trys „Spurs“ lyderiai – Timas Duncanas, Manu Ginobilis, Tony Parkeris – visą savo NBA karjerą praleido dabartiniame klube, o tokiais pasiekimais negali pasigirti nė vienas lygos klubas.

Minusai: Didžiausias „Spurs“ trūkumas – atsarginių žaidėjų suolelis. Nors tokia problema nėra nauja šiame klube, visuose savo geriausiuose sezonuose buvo aiški distancija tarp „Spurs“ lyderių ir jų pamainos. Galima guostis nebent tuo, kad dabar komandoje atsirado žaidėjas, kurį galima statyti šalia lyderių „trio“ – Richardas Jeffersonas. Nepaisant to, lyderių pamainos klausimas labiausiai neramina „Spurs“ aistruolių širdis.

Perspektyvos: Konferencijos finalas, kuriame į priekį teks užleisti Los Andželo „Lakers“ komandą su Kobe Bryantu priešakyje.

Dalaso „Mavericks“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Dalaso krepšininkai lieka be trenerio
AFP/„Scanpix“ nuotr./Dalaso krepšininkai

Pliusai: Patirtis. Turėdami vieną geriausių lygos krepšininkų Dirką Nowitzki bei puikų žaidimo „dirigentą“ Jasoną Kiddą, „Mavericks“ šiemet atrodo labai solidžiai. Komandos vadovams pagaliau pavyko užkamšyti vieną didžiausių pastarųjų sezono spragų – stiprių aukštaūgių trūkumą. Jų sudėtį papildė Tysonas Chandleris, kuris kartu su kitu ekipos „centru“ Brendanu Haywoodu sudaro vieną galingiausių šio čempionato aukštaūgių tandemų.

Minusai: Nė vienai lygos komandai nebūdingas toks pralaimėtojų kompleksas kaip „Mavericks“. Čia kalbu apie potencialą, kokį ši komanda turi, bet nuolat jo neišnaudoja. Geriausias to pavyzdys – 2006 m. finalas su Miamio „Heat“. Tuomet net ir pirmaudami serijoje bei turėdami aikštės pranašumą, Dalaso krepšininkai vis tiek sugebėjo pralaimėti. Tad šis sezonas gali būti ne išimtis, juolab, kad sunkią traumą gavo iki tol puikiai žaidęs vienas komandos lyderių Caronas Butleris.

Perspektyvos: Atkrintamųjų varžybų barjeras bus nesunkiai pasiektas, bet tolesnės perspektyvos atrodo miglotai. Regis, klubo aistruoliams eilinį kartą teks nusivilti.

Majamio „Heat“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas

Pliusai: Pirma sezono pusė „Heat“ klubui atrodo permaininga. Startas nebuvo toks sėkmingas, kokio dauguma aistruolių ir specialistų tikėjosi. Žiūrint tuometinį klubo žaidimą, buvo sunku aikštelėje pamatyti „komandą“. „Heat“ lyderiai (ir ne tik) dažniausiai stengdavosi atakas užbaigti individualiai, nesiekdami į puolimą įtraukti ir kitų komandos žaidėjų. Tad nieko nuostabaus, kad žaidimo rezultatai varė į neviltį net pačius krepšininkus. Tačiau po rimtų komandos viduje įvykusių diskusijų, matome visiškai kitokius rezultatus. Nors Dwyane`as Wade`as ir LeBronas Jamesas vis dar žaidžia pavieniui, tačiau „Heat“ rezultatai kalba patys už save. Komanda laimi. Ir laimi beveik viską.

Minusai: Tarpusavio žaidimo ir vienas kito aikštelėje supratimo stoka. Žinoma, „Heat“ krepšininkai gali nurodyti pavyzdį, kaip ką tik „sukurta“ komanda laimi čempionų žiedus. Šis pavyzdys – Bostono „Celtics“, kurios subūrimo situacija 2007–2008 m. buvo analogiška. Taip pat koją gali pakišti krepšininkų amžius. „Heat“ yra viena vyriausių lygos komandų, tad traumų rizika išauga.

Perspektyvos : Jei viskas klostysis taip, kaip dabar, galima tikėtis šią komandą pamatyti NBA super finale. O kaip seksis čia – vienas didžiausių sezono klaustukų.

Bostono „Celtics“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Celtics“ laimėjo 14 kartą iš eilės.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Celtics“

Pliusai: Komandą papildžius solidžiais „centrais“ – Shaquille`u O`Nealu ir Jermaine`u O‘Nealu – ir taip galinga Bostono komanda atrodo sunkiai sustabdoma bet kuriam varžovui. Taip pat nereikėtų pamiršti tarpsezoniu ekipą papildžiusio „centro“ iš Turkijos Semiho Erdeno, kuris aikštėje puikiai pavaduoja savo garsiuosius bendraklubius. Verta paminėti, kad vienas „keltų“ vedlių Kevinas Garnettas, būdamas lygos veteranas, sugeba šiame sezone demonstruoti geresnius asmeninius rodiklius, lyginant su tuo pačiu periodu praėjusiame sezone.

Minusai: Kaip ir buvo galima tikėtis iš anksto, abu „Celtics“ O‘Nealai labai neatsparūs traumoms. Dažna situacija: kuomet vienas sveikas – kitas traumuotas. Tad nors „popieriuje“ komandos aukštaūgių sudėtis atrodo grėsmingai, neretai aikštėje „Celtics“ tenka pasikliauti vienu tikru „centru“ – S.Erdenu. Kiti komandos lyderiai – Paulas Pierce`as ir Ray`us Allenas priklauso prie karjeros saulėlydį išgyvenančių krepšininkų, tad nežinia, ar užteks šiam dvejetui „parako“ likusiam sezonui.

Perspektyvos: Jei sugebės konferencijos finale pakovoti su „Heat“ komanda – didžiulis pasiekimas

Orlando „Magic“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Hedo Turkoglu (kairėje) trigubą dublį NBA lygoje atliko trečią kartą per savo karjerą.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pliusai: Apie „Magic“ komandą būtų galima ir nekalbėti, tačiau nepamirškime įspūdingųjų mainų, kuriuos atliko klubas. Po jų, atrodo, komanda įgavo naują kvėpavimą. Jos sudėtį papildžius tokiems kamuolio virtuozams kaip Jasonas Richardsonas ir Gilbertas Arenas, taip pat charizmatiškajam Hedo Turkoglu, turime labai pretenzingą  komandą. Gal „sūnaus paklydėlio“ –  H.Turkoglu – sulaukusi „Magic“ komanda sugebės  pakartoti 2009–ųjų sėkmę?

Minusai: Prireiks laiko, kol naujieji komandos žmonės perpras trenerio Stano Van Gundy žaidimo schemas. Tačiau net ir tai padarius, neiašku, ar to pakaks pasipriešinti kitiems didiesiems Rytų konferencijos klubams. Gal tai skambės kiek keistai, bet Orlandui trūksta nugalėtojų mentaliteto, be kurio apie didžiąsias pergales neverta ir svajoti.

Perspektyvos: Rytų  konferencijos finalas „Magic“ klubui būtų puikus šio sezono pasiekimas.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai