Lietuvis įtraukas į penketuką žaidėjų, kuriuos įsigyti „Raptors“ labiausiai neapsimokėjo. Puolėjas per pastaruosius trejus metus sužaidė vos 108 rungtynes, o praėjusį sezoną – 20.
Tai buvo pagrindinis argumentas, kodėl Toronto ekipa prašovė, pasirinkdama L.Kleizą. 2010 m. „Raptors“ su kauniečiu sudarė ketverių metų 20 mln. JAV dolerių vertės kontraktą.
Po 2010-2011 metais patirtos sunkios kelio traumos Kleiza taip iki galo ir neatsigavo, o praėjusį sezoną „iš žaidimo“ jis atakavo vos 33 proc. tikslumu – prasčiausias rezultatas karjeroje. Jis nevykusių žaidėjų pirkinių penketuke užėmė penktąją poziciją.
Žiniasklaida svarsto, ar „Toronto Raptors“ komandai nevertėtų pasinaudoti Amnestijos taisyklę, kad žaidėjas būtų atleistas, sumokant jam 4,6 mln. JAV dolerių. Tačiau ekipa jau galėtų ieškotis naujo krepšininko.
Ketvirtąją vietą užėmė nesėkmingai kovojantis Jasonas Kapono, kuris 2007 m. su „Raptors“ sukirto rankomis dėl ketverių metų 24 mln. JAV dolerių sutarties, trečioje pozicijoje – Landry Fieldsas, kuris sudarė trejų metų ir 19,5 mln. JAV dolerių vertės kontraktą, tačiau sužaidė vos 51 rungtynes bei rinkdavo tik po 4,7 taško.
Antroje – legendinis Hakeemas Olajuwonas. Tiesa, jis į Torontą persikėlė karjeros saulėlydyje – būdamas 38-erių. Tuomet su „Toronto Raptors“ jį įpareigojo trejų metų 17,4 mln. dolerių kontraktas.
Vis dėlto H. Olajuwono amžius padarė savo ir jis demonstravo prasčiausius rodiklius per savo karjerą – 7,1 taško ir 6 atkovoti kamuoliai.
Didžiausia „Toronto Raptors“ finansine nesėkme laikomas sprendimas penkeriems metams įsigyti turką Hidayetą Turkoglu už 53 mln. dolerių.
Po puikaus sezono „Orlando Magic“ gretose, kai H. Turkoglu gavo labiausiai patobulėjusio NBA žaidėjo apdovanojimą, turkas staiga nublanko.
„Raptors“ klube jo rezultatyvumo vidurkis nuo 17,5 taško smuko iki 11,3, aikštėje jis nerado savo vietas, o už jos ribų dar ir pažeidinėdavo drausmę.