2013 05 07

Pašoko aukščiau bambos: NBA pirmojo pusfinalio mače „Bulls“ nukovė čempionus „Heat“

Prognozės – dar ne tiesa. Tuo įsitikino „Miami Heat“ krepšininkai, kuriems krepšinio specialistai prognozavo lengvą kelią iki lygos superfinalo. Netikėtą pergalę NBA atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos pusfinalyje pirmadienį iškovojo „Chicago Bulls“ klubas, išvykoje 93:86 (21:15, 16:22, 21:25, 35:24) palaužęs lygos čempionus ir turnyro favoritus „Miami Heat“ atstovus.
Lebronas Jamesas ir „Heat“ negali patikėti – jie pralaimėjo „Bulls“
Lebronas Jamesas ir „Heat“ negali patikėti – jie pralaimėjo „Bulls“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 NBA Chicago Bulls

Serijoje iki keturių pergalių „Bulls“ pirmauja 1:0. Antras susitikimas Majamyje vyks gegužės 8 d.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Bulls“ atsiliko – 69:76, tačiau spurtavo 11:2 ir susigrąžino iniciatyvą.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti tris minutes, „Heat“ dar pirmavo 86:83, tačiau svečiai Nate‘o Robinsono pastangomis, kuris per porą minučių pelnė 7 taškus, spurtavo 10:0 ir šventė galutinę pergalę.

Tai ne pirmasis Čikagos ekipos išsišokimas: šį sezoną „Bulls“ nutraukė Majamio klubo 27 pergalių paeiliui seriją reguliariajame sezone.

„Aš nesu nustebintas, – po mačo sakė „Heat“ lyderis LeBronas Jamesas. – Tai yra atkrintamosios. Žaidžiame prieš labai gerą komandą.“

Neieškosime pasiteisinimų, – tvirtino „Heat“ vyriausiasis treneris Erikas Spoelstra. – Leidome varžovams nugalėti, kadangi ketvirtajame kėlinyje praleidome net 35 taškus. Tačiau tai nėra pabaiga.“

Nugalėtojams N.Robinsonas pelnė 27, Jimmy Butleris (14 atk. kam.) – 21, Joakimas Noah (11 atk. kam.) – 13, Tajus Gibsonas – 12, M.Belinelli – 10 taškų.

L.Jamesas pralaimėjusiems surinko 24, Dwyane‘as Wade‘as – 14, Chrisas Boshas ir Ray‘us Allenas – po 9 taškus.

Įspūdingai sunkią pergalę Vakarų konferencijos pusfinalyje iškovojo „San Antonio Spurs“  klubas, namie 129:127 (25:28, 24:25, 31:39, 26:14, 9:9, 14:12) tik po dviejų pratęsimų palaužęs „Golden State Warriors“.

Pergalę „Spurs“ komandai pirmadienį atnešė M. Ginobili tritaškis likus 1,2 sek. iki antrojo pratęsimo pabaigos. „Warriors“ žaidėjas J. Jackas aidint finalinei sirenai metė tritaškį, tačiau jis buvo netaiklus.

Ouklando komandai viešnagės San Antonijuje jau seniai neatnešė pergalės džiaugsmo – „Warriors“ komanda „Spurs“ aikštėje pralaimėjo net 30 kartą iš eilės.

Nugalėtojams T.Parkeris pelnė 28, D.Greenas – 22, Timas Duncanas (11 atk. kam.) – 19, K.Leonardas – 18, E.Ginobilis (11 rez. perd.) – 16, Gary Nealas – 10 taškų.

Pralaimėjusiems net 44 taškus surinko S.Curry (11 rez. perd., 18/35 met.), po 19 – Harrisonas Barnesas (12 atk. kam.) ir Klay‘us Thompsonas, 15 – J.Jackas, po 10 – Andrew Bogutas (15 atk. kam.) bei Draymondas Greenas.