2013 11 11

Prieš metus gauta Roberto Javtoko trauma Krepšinio federacijai arba draudikams gali kainuoti milijoną litų

Lietuvos krepšinio rinktinės kapitono Roberto Javtoko prieš 2012 metų olimpiadą Londone gauta kojos trauma tampa Achilo kulnu Lietuvos krepšinio federacijai (LKF) – už patirtą galimą stresinį pėdos lūžį arba draudimo bendrovei, arba LKF teks neoficialiomis žiniomis sumokėti apie vieną milijoną litų. Greičiausiai, šis klausimas bus užbaigtas tik teismuose, kur draudikai sieks įrodyti, kad jie neapdraudė būtent šios rizikos.
Robertas Javtokas
Robertas Javtokas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Traumą R. Javtokas patyrė Venesueloje, atstovaudamas Lietuvos nacionalinei rinktinei atrankos varžybose į Londono olimpines žaidynes. Krepšininkui buvo diagnozuotas galimas stresinis pėdos lūžis.

Nors beveik metus šis klausimas buvo tyliai sprendžiamas, kilus krizei LKF vadovybėje, vienas iš jos vadovų vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas LRT televizijos laidoje garsiai prakalbo apie netikusius draudimus.

„Visi draudimo klausimai nebuvo išspręsti. Prisiminkite R.Javtoką, kuris dar negavęs draudimo sumos. Kai apdraudi visus žaidėjus ir kai neva draudimą prisiims federacija, tai yra kitas reikalas“. – metė priekaištus LKF generaliniam sekretoriui Mindaugui Balčiūnui vykdomasis direktorius P.Motiejūnas.

Nors „Žalgirio“ žaidėjai praėjusį sezoną iš Vladimiro Romanovo beveik negaudavo algų, R.Javtokas privalėjo gauti draudimą už pusės metų sėdėjimą ant atsarginių žaidėjų suolo dėl gautos traumos. Jam privalėjo mokėti draudimo bendrovė, kurioje LKF apdraudė žaidėją prieš olimpinį atrankos turnyrą. Tačiau draudikai atsisakė tai daryti, motyvuodami, kad trauma nebuvo įtraukta į draudimo polisą.

„Aš tą situaciją labai gerai žinau. Nuo 2007-ųjų Krepšinio federacija pati pradėjo pilnai drausti žaidėjus. Tačiau „FIBA Europe“ pasiūlė draudimą, kuris, neslėpsiu, tam tikromis situacijomis, nėra taip gerai reglamentuotas. Turiu galvoje būtent kai kurias traumas. Taigi, paprasti draudimai nėra taip reglamentuoti, kaip tie išskirtiniai draudimai.

Tuo atveju, jei atsiranda skirtumas tarp draudimo mokamos sumos ir žaidėjo algos, Krepšinio federacija visada ieškodavo būdų kaip tą sumą kompensuoti. Ir visada rasdavo.

Tokių atvejų mūsų istorijoje buvo ne vienas ir ne du. Mano minėtu draudimu yra draudžiami 98 procentų Europos čempionato žaidėjų. O tik 2 ar 3 procentai – išimčių draudimais. Jie skiriasi tuo, kad draudžiamasi ne nuo traumų, o apdraudžiamas kontraktas“, – 15min.lt aiškino buvęs LKF generalinis sekretorius M.Balčiūnas.

Paklaustas kaip vertina, susiklosčiusią situaciją, M.Balčiūnas teigė, kad jis nenori piktu žodžiu minėti draudikų, tačiau, anot pašnekovo, patirtis rodo, jog jie dažniausiai ieško kaip išsisukti: „Paprastai būna taip – kai moki pinigus, atrodo, kad viskas yra gerai. O kai jau reiki atlyginti žalą, tada susiduriame su visokiais niuansais“.

Kalbėdamas apie R.Javtoką, LSU kancleriu dabar dirbantis M.Balčiūnas sakė: „Tas draudimas yra tikrai geras, dažniausiai jis tikrai padengia viską. Tačiau retais atvejais, susiduriama su tokiais dalykais: pavyzdžiui, trauma yra degeneracinio pobūdžio. Sakykim, ta vieta, kuri traumuota, buvo sužeista ar traumuota ir anksčiau, tada draudikai ieško, kaip sumažinti išmoką. Kartais net ir iš viso nežada mokėti, tada į ginčus tenka veltis ir krepšinio federacijai.

Kiekviena trauma turi savo kodą. Stresinis lūžis gali būti charakterizuojamas dviem kodais – ją galima traktuoti kaip nuovargio pasekmę ir kaip sveikos vietos lūžį.

Aišku, tai neatsitiko per vieną dieną. Nei aš, nei Krepšinio federacijos prezidentas tokių dalykų nesakome, tačiau rinktinės gydytojai traktavo taip, kaip sveikos vietos lūžį. Tuo tarpu draudikai nori pasakyti, kad tai – nuovargio pasekmės. Todėl ir vyksta ginčai.

Jie tęsiasi jau ilgai. Šiemet prieš čempionatą teko Robertą drausti dar vienu draudimu. Kadangi mes suprantame žaidėją, kad ginčas tęsiasi jau labai ilgai, jau pradėjome rinktinės kapitonui mokėti pinigus už draudimą. Esmė paprasta: pamatėme, kad R. Javtokui „Žalgiris“ nemoka algos, Vykdomajame posėdyje nusprendėme jam mokėti pinigus. Bent jau kol bus išspręsta ši problema“.

Ir galiausiai, M.Balčiūnas sakė, kad viską turėtų išspręsti teismas: „Mano asmenine nuomone, šią problemą turi aiškinti teismas, nes manau, jog vyksta bandymas išsisukinėti mokėti draudimo išmokas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų