2013 05 26

Ramūnas Butautas su VEF ekipa – per žingsnį nuo Latvijos čempionų titulų

Šeštadienį ketvirtosiose Latvijos vyrų krepšinio lygos finalo rungtynėse reguliarųjį sezoną laimėjęs bei čempiono titulą ginantis Ramūno Butauto treniruojamas Rygos VEF klubas su Antanu Kavaliausku ir Donatu Zavacku svečiuose 78:69 (10:21, 21:17, 24:13, 23:18) nugalėjo Ventspilio „Ventspils“ krepšininkus ir pirmauja serijoje iki keturių pergalių 3-1.
VEF treneris lietuvis Ramūnas Butautas
VEF treneris lietuvis Ramūnas Butautas / A.Koroliovo nuotr.

Pirmąjį susitikimą savo aikštelėje VEF komanda pralaimėjo varžovams 84:86, tačiau antrosiose rungtynėse svečiuose bei trečiosiose namuose iškovojo pergales atitinkamai 69:42 bei 74:72.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė po 18 taškų įmetę Earlas Rowlandas ir Williamas Danielsas, o Kristapas Janičenokas bei Dairis Bertanas pridėjo po 13 tšk..

Anu lietuviai į aikštės šeimininkų krepšį įmetė po 8 taškus.

34 minutes (34:03) žaidęs D.Zavackas prametė visus 3 dvitaškius, pataikė 2 tritaškius iš 6 ir abu baudų metimus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir trissyk prasižengė.

Beveik 31 minutę (30:53) rungtyniavęs A.Kavaliauskas pataikė 2 dvitaškius iš 8 ir visus 4 baudų metimus, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį bei po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

Pralaimėjusiems 15 taškų pelnė Folarinas Campbellas, 11 – Janis Timma, 10 – Martinas Laksa.

Penktosios serijos rungtynės pirmadienį bus žaidžiamos Rygoje.